Укр Рус

Невідомі українські хіти, які варті уваги прямо зараз

Автор
Оксана Доротюк

З 25 березня Кабмін запровадив на усій території України надзвичайну ситуацію та продовжив карантинний режим до 24 квітня.

Карантин дає достатньо часу для прослуховування музики.

Різної. А особливо такої, яка попри всю свою красу, чомусь пройшла повз увагу українських радіостанцій.

Днями, під час таких слухань, у моїй голові почав формуватися перелік з десяти вітчизняних пісень, які цілком би могли, у різні часи, стати хітами, але чомусь не стали, – розповідає ведучий Вадим Карп’як.

  • Еутерпа – Поточу я винойко

Еутерпа – це спільний проект гурту Скрябін, Тараса Чубая, Андрія Підлужного (Нічлава) та Юлії Лорд, які у 1999 році поєдналися для запису кількох пісень.

Поточу я винойко – одна з перших студійно зафіксованих спроб поєднати українську етнику з електронною музикою, у результаті чого вийшов приємний український тріп-гоп.

  • Один в каное – У мене немає дому

Львівське тріо Один в каное – гурт, про який кажуть: Широко відомий у вузьких колах.

Цього року команда відзначає 10 років існування, і за цей час розжилася лише одним повноцінним альбомом і одним повноцінним відеокліпом. Відео на пісню У мене немає дому за рік набрало понад 5,5 млн переглядів на YouTube, що є дуже хорошим показником для вітчизняної музики.

  • Роллікс – Музика грає

Херсонський гурт Роллікс – найтяжча команда у цій десятці. Нью-металісти кілька років були на паузі, а нещодавно повернулися з фірмовим звучанням та українсько-білоруським текстом про музику з алюзіями на свою попередню творчість у треці Музика грає.

Все фірмово записано, гітари голосні, вокал хрипкий, а трек – “качає”.

  • Klooch – Перший раз

Українські панк-рокери з Канади (є і такі) мають у Торонто власну студію звукозапису, тусуються з американськими та канадськими рок-зірками, пишуть свою музику для власного і нашого задоволення.

Читайте: 5 книжок, які відкриють самоізоляцію з неочікуваного боку

Кілька їхніх англомовних робіт потрапляли у ротацію на канадські радіо- і телестанції, а україномовний репертуар робить Klooch кумирами діаспори.

Зверніть увагу, що тексти і музика – фірмово північноамериканські. І тільки легкий англійський акцент надає їхнім пісням шарму весільних композицій.

  • Руки’в Брюки (РвБ) – Я вигадав світ

Після того, як команда Mad Heads закрила для себе стиль рокабіллі, місце на вітчизняному олімпі цього напряму залишається вакантним. І харківсько-київський гурт Руки’в Брюки претендує на те, щоб його посісти.

Хлопці працюють методично, з натхненням і в певних колах уже досягли помітної популярності. Залишилося це коло розширити.

  • Alloise – Зірочко

Колишня вокалістка електронного проекту Gorchitza, а тепер сольна виконавиця Alloise співати любить і вміє.

Пісня Зірочко може розчулити навіть серце людини, яка звикла мати справу з українською політикою, тобто моє. І так – це найкоротша пісня у списку, тривалістю 1:35. Проте під чудовий відеоряд.

  • Вася Club – Хей, Джо!

Після того, як у 2007 році помер Василь Гонтарський, гурт Вася Club припинив існування, але музика його з нами. І нехай пісня Хей, Джо! це не авторський трек, а переспів знаменитої пісні Джимі Гендрикса, але зроблено все з такою любов’ю, що не поступається оригіналові.

  • D.Lemma – Думи мої

Раз мова зайшла за переспіви, то от вам іще один цікавий варіант, який заслуговує на більшу увагу.

Пісень на слова Шевченка у нас є багато, але здебільшого – це пафос, який сам Тарас Григорович не схвалював. Тому підхід гурту D.Lemma тішить своєю легкістю, хоч трек і записаний 13 років тому.

  • GrozovSka band – Марина

В Україні музика в стилі ска поки що не дуже масова, але слухати вже є що. І особливо виділяється Олена Грозовська, колишня солістка гурту Сонцекльош, а тепер лідер проекту імені свого прізвища.

Марина – чудовий зразок недооціненого хіта, а сама Олена, окрім вокальних талантів, ще і цікава художниця.

  • MetaMoreFozzey feat Каша Сальцова – CD

MetaMoreFozzey – це сольний проект одного з лідерів ТНМК – Фоззі (Олексанр Сидоренко). У нього вже кілька альбомів, і в одному з них є чудовий дует з вокалісткою команди Крихітка Сашею Кольцовою.

Називається пісня CD і вона про депресивні маленька міста. Але це відчуття депресії чудово передає настрій вимушеного сидіння вдома під час карантину.

Автор: Вадим Карп’як, ведучий програми Свобода слова.

Карантин, Музика
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка