, редакторка стрічки

Питання відкрите: США та Німеччина поки не спромоглися домовитися про танки для України

Танки для України: США та Німеччина поки не домовилися передати танки Leopard
Фото: Getty Images

В останні дні офіційний Берлін заявив, що не буде відправляти свої танки Leopard в Україну або дозволяти це зробити будь-якій іншій країні, яка має на озброєнні танки німецького виробництва.

Станом на четвер, 19 січня, питання про танки все ще відкрите. У Вашингтоні заявляють, що було б дивно, якби Німеччина передумала, попри певний тиск із боку глави Пентагону Ллойда Остіна.

Німеччина може все ж таки погодитися відправити танки Leopard, якщо тільки США також погодяться передати Києву свої танки M1 Abrams. Але в Пентагоні раніше заявили, що не збираються це робити з огляду на матеріально-технічні витрати на їх утримання.

Зараз дивляться

Тепер Білий дім застряг у протистоянні з Німеччиною напередодні ключової зустрічі західних лідерів оборони у Рамштайні.

– Вони тримають нас на гачку, – заявив CNN високопосадовець адміністрації Байдена, додавши, що німці вимагають танки за танки й не готові поступатися.

Проте у Вашингтоні дуже з великим оптимізмом ставляться до розв’язання питання щодо танків.

Щоправда, не всі в уряді США поділяють цей оптимізм. Низка високопосадовців адміністрації Байдена розчаровані тим, що німецькі офіційні особи провели некоректні паралелі між американськими та німецькими танками.

Читайте також
У Росію вони не підуть: Зеленський закликав Німеччину дати Україні танки Leopard
Володимир Зеленський

Берлін вказує на Вашингтон, якщо Америка вирішить привезти свої бойові танки в Україну, то це полегшить завдання Німеччини.

Один західний чиновник пояснив, що для канцлера Олафа Шольца питання про танки для України є червоною лінією, бо наче буде так, що німецькі танки знову [воюють] з Росією. Це таке собі моральне питання для Шольца з історичного погляду.

– І якщо вже говорити про моральну складову, то хотілося б, щоб німці в наші дні більше симпатизували Польщі. Не говорячи вже про Україну. Хіба німецькі танки не вбивали українців 80 років тому? Наразі вони можуть захистити їх від російської варварської агресії, – додав він.

Крім відправлення танків йдуть масштабніші дебати між США та європейськими союзниками щодо надання Україні сучасного далекобійного озброєння, яке б дозволило Україні бити на відстані до 300 км.

Велика Британія, Польща, Фінляндія та країни Балтії наполягають на тому, щоб члени НАТО надали Києву більше важкого озброєння. Особливо у світлі того, що Москва може готуватися до додаткової мобілізації.

Читайте також
Нідерланди готові заплатити за постачання Leopard в Україну – глава Міноборони
Танк Leopard 2

Британія готова передати Києву 14 своїх танків Challenger. Але Німеччина та США, як і раніше, не хочуть відправляти свої.

Джерело: CNN
Війна в Україні, Пентагон, Рамштайн, Росія, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка