Найважливіші події 332 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 21 січня.
Польща ухвалила рішення про постачання в Україну бойових машин піхоти та танків Т-72. Про це заявив міністр оборони Маріуш Блащак, повідомляє Міноборони Польщі.
– Для України будуть бойові машини піхоти та танки Т-72. Ми можемо забезпечити польські ЗС еквівалентом. Вже є танки К-2 та гаубиці K-9, цього року буде ще постачання. Будуть HIMARS і танки Abrams, – йдеться у повідомленні.
На південному та східному напрямках українські захисники збили два російські безпілотні літальні апарати оперативно-тактичного рівня.
За даними Повітряних сил ЗСУ, зокрема, йдеться про безпілотник Мерлин-ВР, призначеному для розвідки місцевості в автоматичному та напівавтоматичному режимах.
Також збито безпілотник Орлан-10, призначений для ведення спостереження за протяжними та локальними об’єктами у важкодоступній місцевості.
Рішення щодо постачання танків Leopard 2 в Україну буде ухвалено найближчим часом, але в Берліні ще не знають, як це рішення виглядатиме.
Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, відповідаючи на запитання журналістів за підсумками восьмого Рамштайну.
– Враження, яке іноді виникає, що є єдина коаліція, а Німеччина її блокує – помилкове. Багато союзників кажуть, що вони поділяють погляди, які я представив сьогодні. Є вагомі причини за надання (танків, – Ред.) і є вагомі причини проти. І в світлі загальної воєнної ситуації, яка триває вже майже рік, треба дуже ретельно зважувати всі за і проти, – сказав Пісторіус.
На річці Десна планують підірвати кригу в ніч з 20 на 21 січня. Орієнтовно з 23:00 до 1:00 жителі можуть почути гучний звук вибуху в Києві, особливо в Деснянському на Оболонському районах столиці.
Російський державний ядерно-енергетичний конгломерат Росатом працює над постачанням російській збройовій промисловості компонентів, технологій і сировини для ракетного палива. Про це йдеться у розслідуванні The Washington Post.
Зазначається, що такі дії можуть посилити заклики до запровадження санкцій проти компанії Росатом.
У листі керівника департаменту Росатома, датованому жовтнем 2022 року, який отримала українська розвідка, йдеться про нещодавню зустріч із Міноборони та представниками ВПК Росії.
Нідерланди надішлють в Україну дві пускові установки та ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, йдеться в повідомленні Міноборони країни 20 січня.
У Пентагоні заявили, що українські військові почнуть навчання з ракетної системи Patriot цього тижня у Форт-Сіллі в Оклахомі, де США проводять власні тренування з експлуатації та обслуговування передової системи ППО.
Очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі заявив, що Америка допомагає Україні розробляти план з ведення війни, яку Росія розпочала на українській території.
Він зазначив, що Збройним силам України вдалось успішно відбити наступ російських агресорів на низці напрямків – Херсонському, Київському, Харківському.
– Подивимося, що станеться, ми поставляємо обладнання та готуємо персонал. Україна розробляє плани. Військове керівництво України обговорювало ці плани зі мною. Нині ці плани розробляються. Подивимося, як це завершиться, – повідомив Марк Міллі.
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що він зберігає оптимізм щодо досягнення угоди союзниками щодо поставок танків Leopard в Україну, хоча рішення ще не ухвалено.
— Я бачу надію, тому що міністри 15 країн зустрілися сьогодні в кулуарах сьогоднішньої конференції та говорили про це, — сказав Блащак журналістам на авіабазі Рамштайн у Німеччині.
Не про всі рішення, ухвалені на Рамштайні, можна говорити публічно. Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками 20 січня.
– Не завжди можна публічно оголошувати, про що ведуться розмови у форматі Рамштайн. Це закрита дискусія – і так має бути. Але загалом можна підсумувати, що сьогоднішній Рамштайн зміцнить нашу стійкість. Партнери принципові у своєму ставленні – вони будуть підтримувати Україну, скільки це необхідно для нашої перемоги, – сказав президент.