На лютий 2022 року російські війська мали на базах зберігання близько 7 тис. танків усіх типів, де переважали саме Т-72 усіх модифікацій.
Про це йдеться у комплексному дослідженні бронетанкового потенціалу армії РФ в контексті війни проти України, опублікованому французькою дослідною установою Institute Action Resilience (Інститутом стійкості).
За даними IAR, відповідні підрахунки підтверджуються за допомогою супутникових знімків, зроблених на всіх 22 базах зберігання танків на території РФ у періоди між квітнем, листопадом 2021 року та лютим 2022 року.
Росія щотижня здійснює приблизно 8 тис. обстрілів по всій східній лінії фронту, використовуючи майже 400 тис. снарядів. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
– Якщо говорити загалом про схід, там справді дуже гаряче, на багатьох напрямках. Якщо ми подивимося за цифрами обстрілів за тиждень, то щотижня це приблизно 8 000 обстрілів по всій східній лінії фронту. І плюс-мінус це десь 400 тис. снарядів майже вони використовують, – сказала Маляр.
У Маріуполі втопили п’ять російських військових – їхні тіла виявили на пляжі.
Про це пише російський Telegram-канал, який посилається на джерело в так званому “МВС ДНР”.
Там припускають, що окупантів спочатку напоїли алкоголем до несвідомого стану, а потім втопили в морі. Після чого витягли їхні тіла на пляж і поклали в ряд.
У Києві поліція отримала інформацію про можливе замінування всіх торгово-розважальних центрів столиці.
Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація. За даними КМВА, поліція перевіряє цю інформацію власними силами, а підрозділи ДСНС будуть залучатися у разі необхідності.
Обмеження ціни на російську нафту, запроваджене Сполученими Штатами та їхніми союзниками, продовжує працювати.
Про це заявив виконувач обов’язків помічника міністра фінансів США Ерік Ван Ностранд.
З середини липня основна російська нафта марки Urals котирується вище $60 за барель, а деякі нафтопродукти перевищили верхню межу, встановлену США, країнами G7 та Європейським Союзом.
Ван Ностранд сказав, що США задоволені тим, що Росія зберігає ринок добре забезпеченим, і вони не хочуть “порушувати світовий ринок нафти таким чином, щоб це могло призвести до нестабільності”.
Рішення про надання Україні далекобійних балістичних ракет ATACMS досі відкрите. США розглядають це питання.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, Вашингтон проводить аналіз, перш ніж ухвалити рішення.
Рішення про надання Україні авіаційних крилатих ракет Taurus класу повітря-поверхня великої дальності лежить у канцлера Німеччини Олафа Шольца на столі.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На думку глави МЗС, канцлер Німеччини має ухвалити рішення про передавання Збройним силам України далекобійних ракет Taurus.
За даними з відкритих джерел, Німеччина досі не ухвалювала рішення про надання Україні німецько-шведських ракет.
В України є фотодокази падіння дронів типу Shahed на території Румунії під час масованої повітряної атаки РФ на порти Одещини в ніч проти 4 вересня.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
– У нас є фотодокази. Ми готові ними поділитися, але остаточні висновки робитиме румунська влада, яка потім має не тільки зробити висновки, а й сказати, що вона з цим буде робити. Висновки зробити простіше, ніж потім щось із ними зробити. Через це така надобережна реакція, – сказав він.
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Москва не готова відразу повертатися до Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала у липні.
Про це він сказав під час пресконференції у Сочі за підсумками переговорів із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Щоб це сталося, диктатор, як і раніше, вимагає виконання низки поставлених Москвою вимог.
— Росія буде готова реанімувати зернову угоду і зробить це відразу, щойно буде виконано всі зафіксовані домовленості, – сказав Путін.
Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні наразі не знайшла достатніх доказів, що в країні відбувається геноцид.
Про це заявив на пресконференції у Києві її голова Ерік Мьосе.
– На даному етапі ми досі не дійшли висновку, що в Україні відбувається геноцид. Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину, тому досліджуємо це крок за кроком. Наразі ми не маємо достатніх доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації Конвенції про геноцид, – пояснив він.