Укр Рус

Українські геї почали молодшати

Українські геї почали молодшати

Майже кожен десятий чоловік, що практикують одностатевий секс, не приховує цього.

Про це розповів керівник всеукраїнського ЛГБТ-об’єднання «Гей-форум України» Святослав Шеремет, повідомляють Коментарі.

За його словами, лише 3% геїв «розкривають» свою орієнтацію перед колегами по роботі.

Зараз дивляться

«Про свою повну відкритість заявляє 9% чоловіків, що практикують одностатевий секс, тобто майже десята частина. Якщо конкретизувати, то 87% людей відкриті в гей-середовищі, 13% – перед батьками, 12% – перед друзями-натуралами, а перед колегами по роботі – лише 3%. Це дані 2009 року», – розповів Шеремет.

Відзначимо, що в п’ятницю, 11 жовтня, представники нетрадиційної орієнтації відзначають День камінг-ауту. Термін походить від англійського coming-out – «розкриття», «вихід» і означає процес добровільного визнання людиною своєї гомосексуальності, бісексуальності або трансгендерності. Причому визнання публічного – перед батьками, дітьми, друзями, однокласниками, колегами і так далі. При цьому камінг-аут слід відрізняти від аутинга – примусового розкриття орієнтації людини проти його бажання.

Як зазначив у бесіді представник «Гей-форуму України», здійснювати камінг-аут в Україні непросто.

«В українців мислення набагато стереотипніше, ніж у людей в Західній Європі або США. Зокрема і в плані сексуальної орієнтації. Ми чомусь думаємо, що навколо – одні гетеросексуали. Я бродив по Андріївському, і тут до мене підійшла одна тітка зі словами: «Купіть, молодий чоловік! Вашій дівчині це сподобається». Коли я сказав, що хлопець поруч зі мною – мій бойфренд, вона впала в ступор», – розповів Шеремет.

При цьому він підкреслив, що камінг-аут – це тривалий процес, який «стартує» в підлітковому віці, коли хлопець або дівчина починає усвідомлювати, що інша стать їх сексуально не приваблює або що їх тягне до людей обох статей.

«До того, як вони зрозуміють і внутрішньо візьмуть свою орієнтацію, проходить, як правило, багато часу, який може бути наповнений сумнівами, самокопанням, сексуальними експериментами. Крім того, «розкриття» завжди робиться перед кимось. Зазвичай це близькі друзі, вже потім – близькі родичі, причому спочатку – брати і сестри, а потім – батьки. До камінг-ауту на навчанні або роботі, як видно зі статистики, справа взагалі може не дійти», – сказав Шеремет.

За його словами, зараз можна з упевненістю сказати, що камінг-аут в Україні «молодшає».

«В Україні все більше юнаків і дівчат, які стають відкритими у своїй родині ще до досягнення повноліття. Це добре, тому що в своєму становленні вони можуть розраховувати на підтримку з боку близьких людей», – вважає Шеремет.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка