Укр Рус
, випускова редакторка

Кабмін відклав обмеження націнки на пшеничний хліб

Хліб
Фото: Depositphotos

Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні відклав розгляд питання про обмеження торговельної надбавки на пшеничний хліб.

Це питання було в порядку денному засідання. Однак міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко запропонував перенести його розгляд на тиждень. Уряд пропозицію підтримав.

У Кабміні планують внести зміни до кількох раніше ухвалених постанов, які стосуються стабілізації цін на соціально значущі товари.

Зараз дивляться

Зокрема, пшеничний хліб хочуть додати в перелік продуктів харчування та товарів, які мають важливе соціальне значення.

Крім того, пшеничний хліб планують додати в список продуктів харчування, для яких діє максимальна торговельна надбавка в розмірі 10% для роздрібної торгівлі.

Такі обмеження діятимуть до завершення карантину в Україні. В цей період граничний рівень націнки під час роздрібного продажу пшеничного хліба та інших продуктів зі списку не повинен буде перевищувати 10% від оптово-відпускної ціни.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови Кабміну, середня споживча ціна на пшеничний хліб з борошна вищого ґатунку протягом минулого року зросла на 23,8% (+6,4 грн), а на пшеничний хліб з борошна першого ґатунку – на 22,9% (+4,9 грн).

На зростання вартості хліба, зокрема, впливає ціна на природний газ для промислових споживачів, яка протягом року зросла майже у 6 разів. У структурі ціни на хліб питома вага вартості газу у січні 2022 року склала 20% (зросла в 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року).

Саме тому планувалося обмежити націнку, щоб стримати подальше зростання цін на пшеничний хліб.

Минулого тижня Кабмін обмежив торговельну націнку на дев’ять соціально значущих продуктів харчування, серед яких гречана крупа, соняшникова олія, яйця, молоко, вершкове масло тощо.

Сьогодні ж планували додати до цього списку і пшеничний хліб. Проте рішення відклали, а причини перенесення не повідомили.

Варто зазначити, що минулого тижня Кабінет міністрів запровадив щоденний моніторинг цін на низку продуктів харчування та споживчих товарів. Туди потрапили продукти, бензин та медикаменти.

А Міністерство аграрної політики нещодавно затвердило перелік виробників соціально важливих продуктів. Вони зможуть купувати природний газ за зниженою ціною.

Читайте також
Обмеження націнки на продукти харчування: яким буде ефект і чи не призведе це до дефіциту
Обмеження націнки на продукти – експерт оцінив ініціативу уряду

Адаптивний карантин, Кабінет міністрів, Хліб, Ціни на продукти
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка