Укр Рус

Майже пів-України вболіває за футбол, із них більшість за Динамо

Майже пів-України вболіває за футбол, із них більшість за Динамо

Близько 40% українців вважають себе футбольними вболівальниками, з них 9% вважають себе фанатами і ще стільки ж – активними вболівальниками, свідчать результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”.

Як наголошується в прес-релізі, при цьому майже 60% опитаних, у тому числі близько 40% чоловіків і понад 70% жінок, які взагалі не цікавляться футболом. Активно цікавляться цим видом спорту переважно молодь, майже третина чоловіків і близько 10% жінок.

Серед українських футбольних клубів найбільш популярними є клуби “Динамо” (39%) і “Шахтар” (25%). Менш популярним є “Металіст” (6%), “Дніпро” (3%), “Карпати” (3%) і “Чорноморець” (3%).

Зараз дивляться

За “Динамо” вболівають найбільше на півночі, в центрі та на заході країни. “Шахтар” практично одноосібний фаворит симпатій на Донбасі, а також ділить першість з “Динамо” на півдні.

Найпопулярнішим клубом на сході є “Металіст”, дещо випереджаючи “Шахтар”, “Дніпро” і “Динамо”.

45% футбольних уболівальників України не підтримують ідею об’єднання українського та російського чемпіонатів з футболу в один, в той же час 37% підтримують ідею, а 17% не визначилися. 

Серед тих, хто не цікавиться футболом, лише 11% підтримують ідею, а чверть – не підтримують. Дві третини-не визначились щодо свого ставлення.

Найбільше ідея подобається вболівальникам на півдні країни, в інших регіонах переважає кількість супротивників. Лише вболівальники “Чорноморця” та “Металіста” більш позитивно ставляться до ідеї, ніж негативно.

Серед вболівальників “Шахтаря” і “Дніпра” думки розділилися майже порівну. У той же час уболівальники “Динамо” ідею переважно не підтримали, не кажучи про вболівальників “Карпат”, майже 90% з яких висловилися проти.

В ході дослідження 9-18 серпня, було опитано 2 тис. респондентів у віці від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв’ю з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження з імовірністю 0,95: для значень близьких до 50% – не більше 2,2%, близьких до 30% – не більше 2%, близьких до 10% – не більше 1,3%, близьких до 5% – не більше 1%.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка