Укр Рус
, редакторка стрічки

Ситуацію можна виправити: Сікорський назвав три кроки, щоб запобігти глобальній війні

Сікорський
Фото: Getty Images

На тлі війни в Україні світ має зробити кроки для того, щоб запобігти ще масштабнішому глобальному військовому конфлікту.

Про це на Атлантичній раді у США заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Путін і його союзники

Радослав Сікорський нагадав, що Володимир Путін у 2005 році назвав розвал Радянського Союзу найбільшою геополітичною катастрофою століття. А тепер Росія вторглася в Україну, а Путіну допомагають диктатори з Ірану, Північної Кореї, на Кубі, у Венесуелі та Сирії.

Зараз дивляться

Путін, зі свого боку, допомагає своїм поплічникам розпалювати хаос на Близькому Сході, в Азії і в США на південному кордоні. Він вітає ХАМАС у Москві, а його пропаганда підтримує терористів, зазначає Радослав Сікорський.

Китай допомагає Росії економічно, а натомість отримує дешеві нафту і газ. Прибуток від такого експорту Путін спрямовує на фінансування своєї військової машини. Росія та її поплічники хочуть зруйнувати стабільність Америки і здобути перемогу там, де на неї не заслуговують.

Читайте також
Найбільший пакет підтримки: Україна отримає від Британії допомогу на £2,5 млрд
Британія надасть Україні пакет допомоги на £2,5 млрд – Сунак

Три кроки для безпеки світу

За словами Сікорського, після двох світових воєн було встановлено табу – не можна змінювати кордони силою. І тепер це табу під загрозою, але країни ще можуть все виправити.

– Лише три кроки відокремлюють нас від безпечнішого і стабільнішого світу. Зробимо їх разом і доведемо, що можемо відстоювати свої інтереси і перемогти цих диктаторів. Проваливши їх, ми запросимо на світову арену ще більше головорізів, і це призведе до тяжких наслідків, – сказав Сікорський.

По-перше, необхідно підтримати Україну боєприпасами, яких вона гостро потребує.

По-друге, країнам слід більше інвестувати у власну безпеку, щоб колективна оборона затьмарила Путіна та його дружків, каже Радослав Сікорський.

По-третє, країнам слід поглиблювати та розширювати блоки, щоб забезпечити міцний мир з позиції сили.

За його словами, ці кроки необхідні не для ескалації війни в Україні, а для запобігання ще масштабнішому глобальному конфлікту.

А ще міністр закордонних справ Польщі нагадав слова прем’єра Великої Британії Вінстона Черчилля: “Ви завжди можете розраховувати на те, що американці вчинять правильно, після того як вони спробують все інше”.

Читайте також
Естонія підготувала план перемоги України у війні – ЗМІ
військові ЗСУ

Допомога США та ЄС для України

За словами Сікорського, російський президент Володимир Путін після нападу на Україну думав, що Америка проявить слабкість. А виявилося інакше – США почали допомагати. Потім доєдналися Велика Британія, Польща та інші країни.

США – з переважною міжпартійною підтримкою – інвестували понад 75 млрд доларів у допомогу Україні, зокрема військову. Європейський Союз надихнувся цим і надав ще більше допомоги – на 92 млрд доларів: 33 млрд на економічну та гуманітарну підтримку; 18,5 млрд на підтримку біженців; 10 млрд у вигляді грантів, кредитів і гарантій. Майже 30 млрд доларів на військову підтримку.

– А цього місяця Євросоюз схвалив пакет допомоги на 50 млрд доларів. Це реальні гроші, – наголосив польський міністр.

Згодом до коаліції сили і солідарності приєдналися інші країни – Японія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія.

Читайте також
Голова МЗС Польщі: чекаємо допомоги для України від США та ЄС
Голова МЗС Польщі: чекаємо допомоги для України від США та ЄС

Путін продовжить марш жорстокості

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що якщо Путіна не зупинити – він продовжить свій марш жорстокості на інші країни. Вторгнення в Україну – це не регіональна сутичка. Це війна з глобальними наслідками.

Попри те, що Росія зазнала величезних втрат особового складу – в умовах диктатури людське життя коштує дешево. Путін перевів економіку РФ на військові рейки, збільшив виробництво артилерійських снарядів. Росія почала будувати нові заводи і працювати в три зміни на підприємствах.

У грудні українці розповідали, що окупанти випускають вісім артилерійських снарядів на кожен з української сторони. Це не шлях до перемоги, наголосив Радослав Сікорський.

– Якщо ми вирішимо залишити Україну або зробимо це за замовчуванням, Путін зрозуміє, як і інші супротивники по всьому світу – що йому може зійти з рук все, що він захоче, – заявив міністр.

За його словами, тоді Путін набагато ближче підступить до кордонів країн НАТО.

Читайте також
Є конкретна пропозиція. Захід зможе підготувати суттєві поставки снарядів Україні – Дуда
Анджей Дуда

Джерело: Atlantic Council

Війна в Україні, Володимир Путін, Польща, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка