Укр Рус
Статті
Статті

Хто такий Андрій Артеменко: біографія, “мирна здача” України і реакція колег

Хто такий Андрій Артеменко: біографія, “мирна здача” України і реакція колег

Факти ICTV зібрали для вас найважливішу інформацію по “мирному плану Артеменка” і реакції на нього громадськості.

Що сталося?

Газета The New York Times повідомила, що за тиждень до того, як Майкл Флінн пішов з поста радника президента США з питань національної безпеки, йому було передано пропозицію від народного депутата від Радикальної партії Андрія Артеменка щодо мирного врегулювання ситуації в Україні.

План

Зараз дивляться

– Проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду Росії на 50-100 років.

– Донбас повертається до складу України, при цьому приймається амністія по відношенню до всіх, крім тих, хто вчинив особливо тяжкі злочини.

– Кордон переходить під контроль України, але перед цим всім бажаючим дають 72 години, щоб покинути її територію.

– Проводиться всеукраїнський референдум з питанням про особливий статус Донбасу.

– Створюється фонд для відродження Донбасу, який наповнюють різні держави (Від Росії в цей фонд йдуть платежі, які вона платить за оренду Криму).

– З Росії знімають санкції, а її відносини з країнами Заходу відновлюються.

– Україна стає офіційно нейтральною державою. Не допускається вступ ні в один з наддержавних союзів – ні в НАТО, ні в ЄС, ні в Митний союз.

– Відмова від Мінських угод і перехід до тристороннього формату США-Росія-Україна.

Хто такий Андрій Артеменко?

На початку 1990-х працював в Бельгії мийником сирих шкір, збирачем огірків, а згодом – начальником зміни і фактичним керівником ферми з 400 людьми в підпорядкуванні.

На зароблені в Бельгії гроші заснував у Києві компанію Кріста, яка здійснювала експортні та імпортні операції з сировиною легкої промисловості.

У 1994 році Артеменко вперше поїхав в США, де потрапив на курси Міжнародної спортивної справи. У 1996 р він заснував в Україні адвокатське об’єднання Перший правовий клуб – структуру, яка займалася юридичним супроводом спортсменів, а також працевлаштуванням за кордоном. Клієнтами були брати Клички, Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Олег Лужний.

У 1999 році Артеменко очолив футбольний клуб ЦСКА (Київ), президентом якого залишався до 2000 року.

У політику Артеменко потрапив в 1998 році після знайомства з Олександром Омельченком, з яким заснував партію Єдність. Був радником Омельченка, коли той став мером Києва.

Навесні 2002 року Артеменко був заарештований і провів у СІЗО більше двох років. Його підозрювали в багатомільйонних махінаціях з трансферами футболістів ФК ЦСКА-Київ і незаконному збагаченні на $4 млн. Сам він стверджував, що на нього тиснули, вимагаючи підписати свідчення проти Омельченка.

У жовтні 2004 року Артеменко був звільнений на поруки нардепів, а згодом всі звинувачення з нього зняли. У 2006 році він був обраний депутатом Київської міської ради, де очолив фракцію БЮТ. Згодом приєднався до більшості Черновецького.

З 2007 року Артеменко створив низку компаній, які займалися вантажними перевезеннями та військової логістикою.

Під час Євромайдану Артеменко на запрошення своїх колишніх колег з БЮТ увійшов в штаб Національного опору, який перебував на другому поверсі Будинку профспілок. Потім приєднався до Правого сектору, займаючи пост фінансового менеджера Дмитра Яроша.

На позачергових парламентських виборах в жовтні 2014 році пройшов до парламенту від Радикальної партії Олега Ляшка.

Артеменко одружений, дружині 26 років. Має чотирьох дітей і одного онука. Син Едвард-Даніель і дочка Амбер-Катерина мають громадянство США, а ще один син Віталій – громадянство Канади. Артеменко є засновником благодійного фонду, який допомагає переселенцям з дітьми.

Оксана Кучма - жена
Виталий Артеменко
Эдвард-Даниэль Артеменко
Кристина Артеменко

Зв’язки Артеменка в США

Артеменко встиг отримати значні зв’язки в США, познайомившись з особистим адвокатом Трампа Майклом Коеном і колишнім радником Трампа Феліксом Сатером.

За словами Артеменка, тему війни в Україні він обговорював з американцями давно, ще на етапі праймеріз, коли мало хто вірив в те, що Трамп стане хоча б кандидатом у президенти від республіканців.

Артеменко чи не єдиний серед українських політиків поставив на Трампа, а не на Клінтон і заздалегідь налагоджував зв’язки з його командою.

Реакція колег

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав Артеменка здати мандат, назвавши його план дискредитацією України.

– Позиція моя і нашої фракції всім відома… Росія – агресор, Росія – окупант і нехай Росія забирається під три чорти з України, з Криму і Донбасу… Те, що пропонує Артеменко, – його власна позиція, – сказав Ляшко.

– З приводу так званого “мирного” плану Андрія Артеменко скажу так: для мене він не прийнятний настільки, що я особисто разом з іншими колегами з фракції Радикальної партії Олега Ляшка докладемо максимальних зусиль і ми обов’язково доб’ємося складення ним депутатських повноважень. Усе! – сказав нардеп Ігор Мосійчук.

– Депутат Артеменко, що пропонує віддати Крим в оренду Росії – безвідповідальний маргінал. Правий Ляшко – цього представника Льовочкіна треба відправляти з парламенту України – в оренду… наприклад – політичним піонерам піндостана… – написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Реакція Росії

У Кремлі очікувано відреагували на подібний план, назвавши його абсурдом.

– Коментувати складно, тому що у самого себе орендувати нічого неможливо. Я навіть не можу до цього нічого додати, – сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

– Формулювання щодо оренди. Як Росія може свій регіон взяти в оренду? Саме формулювання, постановка питання досить абсурдна, – сказав прес-секретар президента Дмитро Пєсков.

Реакція США

США поки ніяк не прокоментували “план Артеменка”.

Ігор Мосійчук, Андрій Артеменко, Арсен Аваков, Крим, Олег Ляшко, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка