Укр Рус
, редакторка стрічки

Новий закон поліпшить мобілізацію: у Міноборони пояснили основні зміни

Українські військові, армія, ЗСУ, війна
Фото: Getty Images

Чи стане ефективнішою мобілізація після ухвалення закону, у чому сенс запуску електронного кабінету призовника та коли чекати окремого закону про демобілізацію? Про це та інше розповів речник Міноборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону Єдині новини.

Мобілізація в Україні: чи стане ефективнішою після ухвалення закону

– Цей закон поліпшить мобілізацію, покращить облік військовозобов’язаних. Буде розуміння завдяки цьому, хто є заброньованим, хто може бути мобілізованим і в майбутньому – хто може покращити своєю присутністю обороноздатність країни. Тому що війська потребують поповнення, – пояснив він у коментарі ведучій Вікна-новин Яні Брензей.

Також, за його словами, це зменшить навантаження на тих, хто тримає зараз фронт, забезпечить ротацію і відпочинок цих людей.

– Тому те, що закон нарешті є, це однозначно добре для країни, – зауважив Лазуткін.

Зараз дивляться
Читайте також
Рада ухвалила закон про мобілізацію
Українські військові, армія, ЗСУ, війна

Запуск електронного кабінету призовника

Речник Міноборони каже, що цей сервіс передусім має бути зручним, тому що не треба йти до ТЦК, щоб доповнити інформацію про себе.

– Люди зможуть завантажити документи, які свідчать про те, що у них змінився сімейний стан, наприклад, або вони мають трьох чи більше дітей, або ж змінили місце проживання, або отримали якусь освіту. Це все зручно, і плюс деякі люди наразі мають бронювання і його також можна підтвердити у цьому електронному кабінеті, – додав Лазуткін.

Готовність ТЦК до напливу військовозобов’язаних

Після набуття чинності закону про мобілізацію у військовозобов’язаних буде 60 днів на те, щоб оновити дані про себе у електронному кабінеті, а також в ТЦК чи ЦНАПі.

Лазуткін запевнив, що і у військкоматах, і в центрах надання адміністративних послуг готові до такого напливу людей.

– ТЦК і ЦНАПи готові, вони чекають цих людей. Безумовно, держава має розуміти, скільки людей можна буде мобілізувати, який у них стан здоров’я і, відповідно, які військово-облікові спеціальності вони мають. Тому це необхідний захід. Ми сподіваємося, що люди відповідально ставитимуться до цього, тому що, як на мене, головною мотивацією все ж має бути бажання захистити свою країну і відвоювати наші території, – наголосив він.

Покарання для ухилянтів: позиція Міноборони

Лазуткін сказав, що “Міноборони не має заохочувати людей, які не бажають захищати Батьківщину”, коментуючи покарання для ухилянтів у законі про мобілізацію.

– Зазначу, що у тому законопроєкті, який проходив перше читання, були ще й інші заходи, тому навіть певне пом’якшення можна спостерігати. Будемо сподіватися на те, що громадяни все-таки свідомо і відповідально поставляться до свого конституційного обов’язку, – додав спікер МОУ.

Демобілізація: коли чекати окремого закону

Демобілізацію винесуть в окремий закон, проте наразі немає конкретних термінів, коли його ухвалить парламент.

– Демобілізація – це в принципі процес, який говорить про перехід до мирного часу. Наразі російська агресія триває і можливості подальшої ескалації не можна виключати. Робота ведеться для ухвалення закону у максимально швидкі терміни. Тут багато ще буде залежати і від парламентарів, бо ми знаємо, що ці процеси потребують певного часу, – наголосив Лазуткін.

Читайте також
Оновлення даних у ТЦК за 60 днів і носіння військово-облікових документів: зміни в законі про мобілізацію
Закон про мобілізацію 10449: які будуть зміни після набрання чинності

Єдиний реєстр військовозобов'язаних, Війна в Україні, Верховна Рада IX скликання, Закон, ЗСУ, Міноборони України, Мобілізація, Призов
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка