Укр Рус
, редакторка стрічки

Гербери з фанери: у ГУР розповіли, з чого росіяни виготовляють імітацію Шахедів

дрон Гербера

Головне управління розвідки Міноборони України розповіло про нові російські дрони Гербера, які окупанти запускають разом із Шахедами для перевантаження наших сил протиповітряної оборони.

Дрони Гербера

Так, на сайті ГУР War&Sanctions опублікована інформація про компонентну базу російського дрона Гербера. Росіяни збирають їх на заводі у місті Єлабуга в Татарстані.

Дрон Гербера можна навантажити бойовою частиною і використовувати як безпілотник-камікадзе або ж за його допомогою проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій протиповітряної оборони та фіксації влучань інших ударних дронів.

Зараз дивляться

У Головному управлінні розвідки наголошують, що Гербера імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується ворогом під час атак для перевантаження нашої протиповітряної оборони.

Росіяни виготовляють дрони Гербера з фанери та пінопласту, що робить ці БпЛА в десятки разів дешевші за Шахеди. Утім “начиняють” дрони іноземною електронікою.

За даними ГУР, розробником Гербер є китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який виробляє фюзеляжі та організовує постачання комплектів за посередництва третіх компаній до РФ.

Комплектація дрона Гербера

дрон Гербера

ГУР Міноборони

Аналіз збитих зразків Гербер показав, що завадозахищена антена (CRPA) містить чипи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди).

В універсальному польотному контролері також є компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (Китай).

Для наведення на ціль (за принципом FPV-дрона) та ведення повітряної розвідки Гербера оснащена китайськими камерою з тривісним підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.

Двигун DLE60 також виробництва китайської компанії Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання товарів до Росії.

У ГУР наголошують, що росіяни для переобтяження української ППО та для ураження більшої кількості цивільних об’єктів також використовують БпЛА Пародія. Двигун цього дрона DLE55RA також виготовляється китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd.

Читайте також
Масовані атаки Шахедів на Україну: чому росіяни обрали терор дронами
Дрони Шахед

Нагадаємо, що 17 листопада Росія скоїла масовану ракетно-дронову атаку на Україну. Під прицілом ворога були чи не всі регіони країни. РФ запустила щонайменше 120 ракет різних типів та 90 безпілотників. Які наслідки ракетного обстрілу — читайте у матеріалі.

Фото: ГУР Міноборони

Джерело: ГУР
атака дронами, Дрони, Шахеди
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка