Укр Рус

Прекрасне — не завжди безпечне. Гори не пробачають необачності!

Не шукайте взимку пригод в Карпатах і будьте з горами «на Ви». Необачності вони не пробачають. Гірські рятувальники уже вкотре застерігають: підніматись в гори можуть лише альпіністи, які мають відповідний досвід та спорядження.

Чотири з половиною кілометри шляху на Говерлу — випробування не з легких. Аби пройти увесь маршрут, зимових чобіт, шапки та рукавиць замало. Необхідне професійне туристичне спорядження і неабияка фізична підготовка. А ще варто пам’ятати: нехтування порадами гірських рятувальників може вартувати життя.

Карпатські зимові гори – смертельна небезпека для туристів. Схили Говерли вкриті снігом, а під дією морозу, сонця та вітру утворюється обледеніння. Особливо небезпечно на схилах з листопада по травень. Без спеціального спорядження можна запросто зірватися в урвище. Рівно рік тому тут шукали самовпевненого хлопця. Допомога ледь встигла.

Зараз дивляться

«Була сильна ступінь обмороження, і він вже засинав. Мобільний телефон до вуха примерз. Просто кров уже перестала функціонувати», – розповідає начальник гірської пошуково-рятувальної групи Сергій Дячук.

Гори манять своєю красою, але приховують  велику небезпеку. Четверо молодих людей з Херсона в цьому переконалися. Виходили на прогулянку – світило сонце. Пройшли два кілометри – і їх зустрів сильний вітер та мокрий сніг. Довелося повертатися.   

Олексій і Максим — професійні альпіністи. Без кригоруба, намету, спеціальної термобілизни, аптечки вони в гори не піднімаються. Перед кожним підйомом  детально планують маршрут, аби неушкодженими повернутися додому.

Гірські рятувальники радять самовпевненим мандрівникам дивитися не лише художні фільми про красу гір, катання на лижах та підкорення вершин. Реальність набагато суворіша.

Лавина – люди називають її білою смертю. А старовинна загадка говорить: «що літає без крил? Б’є без рук і бачить без очей?»

 Одне з найголовніших правил для туристів – обов’язкова реєстрація та інструктаж у гірських пошуково-рятувальних пунктах. А ще перед виходом у гори обов’язково потрібно враховувати прогнози синоптиків.//Оксана Кваснишин, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка