Укр Рус

Квартиранти-шантажисти, наркопритон – схеми захоплення житла та як їх уникнути

Квартиранти-шантажисти, наркопритон – схеми захоплення житла та як їх уникнути

Як милі люди, що знімають у вас квадратні метри, перетворюються в шантажистів та аферистів, і що робити, якщо це сталося – знає адвокат Сергій Костира, який розповів про все це в програмі Ранок у Великому Місті.

Читайте: Полювання на квартиру: на що готові аферисти

1. Квартиранти-шантажисти

В основному, на них нариваються ті, хто здає свою квартиру без договорів, тобто, неофіційно. Вони геть відмовляються платити вам за житло і з’їжджати з нього. Також вони вас лякають тим, що першими заявлять на вас в поліцію за несплату податків.

Зараз дивляться

2. Ремонтники

Стара банальна схема рейдерського захоплення квартири. Коли сам квартирант, який зробив капітальний ремонт у квартирі, може претендувати на її частину. Якщо, звичайно, це не банальне переклеювання шпалер.

3. Під прикриттям

Ви здаєте квартиру  пристойним на вигляд людям, а через місяць дізнаєтеся, що вашу квартиру перетворили на наркопритон, концерт-хол або публічний будинок.

4. Кіндер-сюрприз

Заселяючи сім’ї з маленькими дітьми, пам’ятайте, що ви не зможете їх виселити в зимово-осінній період. Тому що діти ще маленькі і захищені законом. І що б ви не робили, жодна соцслужба не піде вам назустріч.

Як виселити квартирантів-шахраїв?

1. Якщо вас лякають заявою в поліцію про несплату податків, не поспішайте цьому вірити. Швидше за все, вас просто лякають, і це залишиться на словах. Але, навіть якщо вони заявлять на вас, максимум що вам загрожує – штраф. Першими пишіть заяву в поліцію про вимагання та шантаж. Це реальна кримінальна відповідальність.

2. Перед тим, як пустити квартирантів в квартиру, обов’язково перевірте оригінали документів і зробіть собі копії. Це однозначно дасть вам можливість знайти цих людей, в разі нестандартної ситуації.

3. Якщо у вас конфліктна ситуація з квартирантами і вони не хочуть залишати вашу квартиру, крім того, вони також відмовляються платити за неї – відключайте світло, закривати воду, перекривайте газ. Загалом, створюйте всі умови, які стануть важкими для життя для ваших квартирантів-аферистів.

4. Завжди укладайте договори на оренду житла. І обов’язково додайте один з важливих пунктів – про можливість одностороннього розірвання договору, в разі несплати за житло.

Більше дивіться у відео:

До слова, раніше повідомлялось, що на свята аферисти здають в оренду неіснуючі котеджі.

Аферисти, житло
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка