2 роки без газу з РФ – яку альтернативу знайшла Україна та план на 3 роки
Вже більше двох років Україна не купує газ у Росії та продовжує нарощувати видобуток власного газу. За 8 місяців цього року, державна компанія Укргазвидобування збільшили видобуток на 4%. А це, приблизно, 700 млн кубометрів – які непотрібно купувати на європейському ринку. Вітчизняні фахівці впроваджують нові технології, що дозволяють збільшити видобуток та зменшити витрати.
Система моніторингу на газовій свердловині у Полтавській області допомагає виявити будь-які несправності та завчасно попередити повну зупинку свердловини. Це економить не лише час, але й гроші: ремонт одного комплекту обладнання коштує близько 2 млн гривень. Нова система працюватиме на сонячній енергії та матиме антивандальний захист.
Раніше, кожну з 2,5 тис. свердловин, які видобувають газ для України, щотижня перевіряла оглядово-ремонтна бригада. Це забирало багато сил і часу. Нова система моніторингу повністю автоматизована і не потребує додаткового людського втручання. Встановлення такої системи моніторингу коштує компанії Укргазвидобування приблизно 9 млн гривень. Поки це пілотний проект: якщо він себе виправдає – до 2020 року планують встановити обладнання по всій території України – на 2,5 тис. свердловин. За кілька років капіталовкладення себе окуплять.
В Україні розвідані тільки запаси вуглеводнів – 930 млрд кубометрів. Однак на сьогодні є технології, щоб видобути лише третину. Цього вистачило б нашій державі майже на 10 років. Правда поки ми видобуваємо трохи більше, ніж 20 млрд кубів, але у планах уряду – до 2020 року повністю перейти на власне блакитне паливо та навіть експортувати на ринок Західної Європи.
Раніше Міненерговугілля обгрунтувало новою формулою незмінність ціни газу для населення до 1 квітня 2018 року.