Будинок профспілок у вогні. Офіси та музей на місці трагедії
Три роки тому на Майдані загорівся Будинок профспілок, у той момент штаб Революції Гідності. Будівля згоріла вщент, залишилися лише стіни. Повністю відновити Будинок профспілок планували у серпні 2016 року до 25 річниці Незалежності України. Однак ремонтні роботи тривають досі.
Дорога до Михайлівського собору і тоді здавалося – єдиний шлях порятунку з уже охопленого полум’ям будинку профспілок. Максим – лікар. Ще й досі не розуміє, як вдалося у тому хаосі врятувати десятки поранених.
У Михайлівський собор несли закривавлених активістів, яких щохвилини ставало дедалі більше.
Інші протестувальники намагалися втримати прорив беркуту. Сотні озброєних правоохоронців затискали активістів у кільце. А потім і взагалі пригнали два БТРи.
Цей день – потім назвуть початком найкривавіших масових убивств у столиці. Тоді вперше прозвучало поняття антитерористична операція. Бо силовики оголосили про загрозу і почали зачистку центру.
Дивіться: Майдан-3 замість Маршу гідності. Москва готує нову диверсію
Документи, які б підтвердили цей злочин проти Майдану, були знищені, кажуть у генпрокуратурі.
Сліди згарища на фасаді поряд з уже відремонтованими стінами. Ось таки металевим каркасом рятують будівлю від руйнування, яку спричинила пожежа. Обіцяють, тут засідатимуть профспілки. Та до закінчення ремонту треба не менше року.
А ще 160 мільйонів гривень. Саме стільки планує вкласти інвестор.
Оперативники довели – тут було зо 20 осередків займань. Група бійців альфа проникла в приміщення через дах. Та сутички з активістами вже у коридорах, з використанням коктейлів молотова спричинили пожежу.
Тепер тут повним ходом йде ремонт. За нього профспілки вирішили віддати третину приміщення інвестору. Під офіси. А на перших поверхах хочуть створити музей Небесної сотні.