Статті
, Відеоредактор

Чорнобильська зона: хто такі самосели і як вони живуть

32 роки тому в Україні сталася найбільша техногенна катастрофа у світі. Вибухнув реактор на Чорнобильській атомній станції.

Тоді евакуація була примусовою, людей просто садили в автобуси і вивозили. Нічого не пояснюючи.

Багато хто, особливо старі люди, відмовлялися їхати. Ховалися в лісах і поверталися у свої хати. Нині у зоні відчуження живуть люди. Їх називають самосели або повертанці.

Село Купувате у зоні відчуження неподалік Чорнобиля. Бабуся Марія гостям надзвичайно рада, бо спілкується переважно лише з чоловіком.

Живуть тим, що родить земля, палять дровами, які самі і заготовляють, раніше зрідка навідувалася продуктова авто-крамниця. Тепер тут із залишків цивілізації – лише старенький телевізор. Хліб, цукор, борошно, ліки привозять гості – туристи, працівники зони відчуження чи журналісти.

Дивіться: Чому зникає Наводницька вежа на Печерську і хто там оселився

Таких самоселів у зоні на тисячі квадратних кілометрів усього триста. Їхній середній вік – 70+. Самотність зріднила їх усіх, вони допомагають один одному ремонтувати старезні хати, поратися на городі, прибирати на кладовищах. Якщо комусь геть зле, викликають швидку із Чорнобиля.

Нагадаємо, 26 квітня, в річницю аварії на Чорнобильській АЕС, в Україні уперше покажуть унікальний фільм-пост-симфонію Арка.

Чорнобиль, Чорнобильська зона
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка