, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Дезодорант та зубна паста на вагу. Що таке безвідходний шопінг

У Канаді підрахували: кожен громадянин щороку викидає понад 700 кілограмів сміття. Із них чимала частка – поліетиленові пакети, одноразові контейнери та усе те, що ми мимоволі приносимо додому із супермаркету. Відтак тут почався цілий рух безвідходних магазинів.

Зважити – наповнити – заплатити. Такий простий принцип у першому в Оттаві безвідходному магазині. Усі продукти можна набрати лише у багаторазову тару. Не маєте власних банок, можна взяти на прокат – безкоштовно.

Крупи, горіхи, солодощі тут набирають у банки, паперові пакети чи багаторазові торбинки. Олію, молочку та мед – у скляні пляшки. Усю тару просять повертати, потім миють і дають наступним клієнтам.

Читайте: Що таке вегетаріанство і з чим його їдять. 

Пропонувати лише їжу – надто мало, вирішили засновники і відкрили цілу секцію із побутовою хімією. Рідке мило, шампунь, крем для рук, мийні засоби – усе теж доступне на розлив. Та найбільша гордість власників – дезодорант та зубна паста на вагу.

– У нас є місцевий постачальник, який робить свіжу зубну пасту щотижня. Тут два смаки – апельсин та м’ята. У них лише натуральні інгредієнти, та по смаку вони майже не відрізняються від звичних нам паст, – каже співзасновниця еко-магазину Сіа Віремані.

Лише за перший місяць існування магазину у ньому скупились майже 4 тис. канадців. Тут переконані, такі крамниці допоможуть подолати сумну статистику, яка передбачає, якщо не будемо еко-свідомими, вже до 2050 року кількість пластику в океанах перевищить кількість риби у них.

Раніше Факти ICTV розповідали як працює найбільший сміттєпереробний завод в світі.

Еко-магазин
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка