Голодомор не відпускає: скільки поколінь відчуватимуть наслідки
Ще один американський штат – Вісконсин – визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Загалом уже понад 20 держав визнали цей жорстокий сталінський злочин геноцидом. За різними даними, голод забрав життя від 4 до 7 млн людей. І хоч відтоді минуло понад 80 років, Голодомор не відпускає. Психологічно ми досі травмовані.
Ті, хто відчув на собі страшний голод, не оговталися за 80 років. Вони досі найбільше бояться залишитися без куска хліба. І цей пост-травматичний синдром відчуватимуть ще 3 покоління – кажуть психологи.
Читайте: Рахунок на мільйони: скільки українців померло під час Голодомору.
І тому навіть сьогодні українці, які можуть дозволити собі якісне вбрання та харчі, відкладають на чорний день, малодовірливі і не впевнені у майбутньому та не вірять жодній владі.
Насправді, якщо би після Голодомору не було війни, а потім злиденних повоєнних років, радянського дефіциту, порожніх полиць перших років незалежності, а сьогодні невисоких пенсій і зарплат і ще й російської агресії, наступне покоління вже було би психологічно здоровим. Але всі ці потрясіння ятрять старі рани і посттравматичний синдром повертає призабуті страхи.
До слова, у Конгресі США представили проект резолюції щодо Голодомору в Україні.