Йога в церкві. У США храми перетворюють на лакшері-будинки та арт-простори

Вашингтон нині переживає будівельний бум, майже 15 тис нових осель у проекті забудови столиці. Не всі будівлі, втім, зводять з нуля. У пошуках унікальних споруд, підприємливі девелопери переосмислюють історичні приміщення, зокрема церкви.

Храм із 120-річною історією віднедавна – багатоквартирний будинок. Компанія Ендрю Рубіна купила будівлю у протестантської парафії, яка, через збільшення кількості прихожан і брак місць для паркування, вирішила переїхати за місто.

Ззовні змінювати нічого не можна, а реставрації треба узгоджувати із кількома історичними комісіями. Процес реставрації надзвичайно коштовний. Найменше вікно обійшлося компанії у вартість підтриманого авто, від $6 до 8 тис.

Іен Келлендер – один із тих, хто стоїть за трансформацією іншої вашингтонської церкви, на південному заході міста. Будівля баптистського храму стояла закинута впродовж двох десятиліть, поки підприємливі вашингтонці не придбали її і не перетворили на арт-простір.

Дивіться: Старовинна церква чи ТРЦ? У Сумах скандал – тріщать стіни

Арт-простір став імпровізованої штаб-квартирою низки соціальних проектів. Гроші ж отримують від організації тут весілль, барміцв і днів народження. Одна з найпопулярніших ініціатив серед місцевих тут – безкоштовна йога щосереди.

Велична архітектура і сюрреалістичні малюнки, каже, допомагають забути про турботи.

На останок Іен наголошує, може вони і модернізували форму, та головна суть церкви лишилася незмінною.

До слова, величезний буддистський храм пішов під воду через повінь.

США, Церква
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка