Покладання квітів та колони вшанування пам’яті загиблих: як проходить День перемоги
Колону вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової у Харкові мав очолити мер міста, та його випередили патріоти і очолили ходу з фотографіями загиблих на Донбасі волонтерів, активістів та військових.
До Меморіалу Слави прийшло 15 тис. людей. Після офіційної хвилини мовчання та покладання квітів, з гаслом фашизм не пройде рушив так званий Безсмертний полк, організований комуністами, опозиційним блоком та прихильниками так званого русского мира. Патріоти їх зустріли біля Меморіалу проукраїнськими гаслами.
Поліція оточила меморіал по периметру, тут безпрецедентні заходи безпеки. Сутичок не було. Та попереду ще акція протесту патріотів, які протестуватимуть проти пропозиції мера знести волонтерський намет атовців та перейменувати проспект Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова.
Читайте: День перемоги над нацизмом: у Києві стався конфлікт через заборонену символіку
У Запоріжжі замість п’яти тисяч учасників ходи Безсмертного полку, які анонсували проросійські активісти, у центрі Запоріжжя – три сотні стареньких. Провокацій та сутичок немає. За безпекою стежить рекордна кількість правоохоронців – понад 2 тис. поліцейських й військових.
Попри зливу, у Дніпрі сотні людей прийшли до Меморіалу Слави з квітами. Тут цілі родини. Першими квіти поклали ветерани та силовики. Останніми квіти поклали учасники акції Безсмертний полк. Майже тисяча людей з фотографіями, квітами та партійною символікою під охороною правоохоронців просувались між учасниками АТО та активістами.
По периметру центрального проспекту – тисячі правоохоронців та спецпризначенців. Навколо Монументу Слави – півтори тисячі поліцейських.
В Одесі також з самого ранку люди йдуть до Алеї Слави, аби покласти квіти до меморіалу Невідомому солдату.
До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Зеленський відвідав могилу дідуся і подякував ветеранам.