Сад на даху багатоповерхівки: чим вигідно і як зробити
Сади на дахах. Такий тип озеленення все більше охоплює покрівлі будинків Європи та Америки. Однак, технологія набирає обертів і в Україні. Зелені сади з’являються на дахах аеропортів, дитячих садочків та звичайних багатоповерхових будинків. Крім того, зелені покрівлі служать набагато довше звичайних. Життя їх довготривале: 40 – 60 років. З часом відновлюють лише верхній прошарок рослин.
А ще зелені дахи допомагають заощаджувати на кондиціюванні та електроенергії.
Зелені дахи перетворюються з малодоступної технології на поширену практику. Для такої покрівлі потрібен звичайний плаский дах, стійка гідроізоляція та згода мешканців будинку.
Дивіться: Зелений тариф – як в Україні використовують енергію вітру та скільки економлять
Технологія відпрацьована на Заході. Спочатку встановлюють дренажну систему з ємністю для збереження опадів. Надлишок води виводять через систему каналів. А зверху викладають субстрат, куди висаджують рослини.
Для зеленої покрівлі краще обирати місцеві рослини. Найкраще підійдуть невибагливі: м’ята, шавлія, лаванда, барбарис та хвойні дерева.
Зелені покрівлі,окрім краси та екологічності, ще й допомагають заощаджувати кошти. Влітку вони зменшують нагрівання, а взимку краще зберігають тепло. Під час сильних опадів система утримує та поступово відводить воду, розвантажуючи прибудинкову дренажну систему.
До слова, розміром у 100 стадіонів! Де в Україні з’явиться найпотужніша сонячна електростанція.