Сонячні електростанції: скільки і як заощадити на світлі
Мешканці Тернопільщини займаються глобальною реконструкцією. Люди активно встановлюють сонячні панелі , щоб мати власну електроенергію та ще й заробляти гроші.
На невеличкій території майже 120 панелей. Василь – один із власників приватного домогосподарства. Розповідає, у будинку вся побутова техніка працює на власній електриці. Жодних перебоїв немає. Сонячна станція власнику обійшлася у $30 тис. Та попри чималі інвестиції, тут уже відчувають вигоду.
В місяць в середньому це десь коло 12 тис грн. Якщо взяти цілий рік то ця станція принесла 135 тис грн та навіть більше. Тому $500 можна розраховувати що можна мати, в місяць в середньому. В літню пору більше а зимою менше.
Особливого догляду обладнання не потребує. Лише раз у 3 місяці слід змінювати кут нахилу сонячних панелей.
Дивіться: Сонячна електростанція на будинку: і за світло не платити, і заробляти
Фахівці кажуть, цікавість до альтернативних джерел енергопостачання зростає з кожним днем, і вже є чимала черга охочих.
На Тернопільщині нині понад 140 господарств продають енергію державі за зеленим тарифом. А це, майже 6 грн за кіловат енергії. А от власники сонячних єлектростанцій платять приблизно вшестеро менше.
Ціни на сонячні електростанції залежать від коливань валютного курсу. Бо все обладнання, окрім кріплень, замовляють із європейських країн. У середньому 10 кіловатна установка коштуватиме понад 200 тис грн. Тим, хто таких грошей не має, можна взяти безпроцентний кредит у державному банку. Окупиться така станція за 5 років. І до 2030 – зможе принести понад 20 тис євро прибутку.
До слова, комуналка у 2018 році подорожчає на 20%.