, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Трансплантація органів в Україні: топ-3 перешкоди

Трансплантація нирок – типова операція у світі, але в Україні торік провели тільки дві такі. Олександр Ніконенко зробив її у Запоріжжі і каже – головна проблема – де взяти органи. У світі – якщо людина помирає в реанімації, її органи мають пересадити, у нас  дозвіл на це мусять дати родичі померлого.

Для цього потрібно зафіксувати смерть мозку. Це роблять у реанімації з допомогою відповідних приладів. Таких приладів у більшості областей немає.

Через це трансплантації в Україні майже відсутні. При тому, що один донор може врятувати кількох людей – передати їм серце, легені. печінку, рогівку ока – але в Запоріжжі просто не знали, кому саме потрібна допомога, і більшість органів просто пропали.

Дивіться: Як Індії за 10 років вдалося зробити ривок у трансплантології.

В Україні немає загального реєстру тих, хто потребує пересадки. Кожна лікарня має свій список пацієнтів. Саме тому нирки отримали ті, кого обстежували в Запорізькій лікарні. Активісти самі створили такий реєстр – пацієнти повідомляють про себе на сайті, далі інформацію передають медикам.

Закордоном реєстрами займається держава, як от у Білорусі. І це один з факторів, чому там проводять сотні пересадок, зокрема, й українцям.

До слова, у Китаї вчені вперше пересадили людську голову.

трансплантація органів
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка