Три точки, де заблокували Донбас
Через зупинку поставок антрацитового вугілля з Донбасу і загрозу функціонування енергосистеми країни, президент скликав Раду нацбезпеки та оборони.
За словами глави держави, через брак вугілля виникли проблеми з енергопостачанням у Києва, Чернігова, Краматорська, Кременчука і Сум.
Блокувальники аргументів Банкової не чують. Вони перекрили вже три ділянки на Донбасі, захопили 3 локомотиви, і понад сотню вагонів.
Брак сировини спровокує ланцюгову реакцію з підриву всієї економіки. За даними уряду, надзвичайний стан в енергетиці триватиме до 17 березня, поки що відключень світла не було, та їх не виключають.
Збитки залізниці уже перевищили 50 мільйонів гривень.
Прем’єр Володимир Гройсман переконує – ситуація контрольована, але загроза національній безпеці цілком реальна. Бо постраждати можуть сотні тисяч гірників та металургів.
А втрата роботи для металургів – це соціальний вибух у цілому регіоні. Тобто виходить, що учасники блокади не з контрабандою борються, а допомагають агресору розхитати ситуацію всередині країни.
Чи підтримуєте блокаду Донбасу?
Нагадаємо, ветерани АТО заявили про створення першого блок-посту для перекриття торгівлі з окупантами, що здійснюється автомобілями.