Ваш син у відділку та картка заблокована. Як розводять телефонні шахраї
Нині просто пошесть на телефонні афери. Дзвонять нібито з поліції, з банків, то у вас картка заблокована, то заборгованість по кредиту.
Тільки в Харкові за останні півроку більше тисячі ошуканих. При цьому впіймати шахраїв майже неможливо. Тож єдиний вихід – це просто не потрапляти на їхній гачок.
Найпопулярніші схеми – дзвінки нібито від поліції, заявляють, що син або онук потрапив до відділку, або скоїв смертельну ДТП. І щоб закрити справу, вимагають тисячі гривень. За кілька хвилин на порозі з`являється посильний, часто пакунок із грошима просять викинути з балкона.
Ще одна популярна схема від шахраїв – несправжні повідомлення нібито від Ощадбанку. На мобільний телефон приходить смс – повідомлення Картка заблокована. У довірливих випитують номер картки і секретний код СVV, тому що без цих даних зняти гроші шахраї не можуть.
Дивіться: В Україні бум на вживані товари. Що купують і як правильно обрати
Правоохоронці радять бути пильними. Схеми розраховані переважно на пенсіонерів – вони довірливі і готові одразу рятувати близьких.
Перш, ніж віддавати гроші, психологи радять просто порахувати до десяти, навіть якщо у слухавці знайомий голос або називають ім`я близької людини. Потім зателефонувати на особистий мобільний тому, від чийого імені просять про допомогу. Або навіть подивитися у сусідню кімнату, адже трапляється, що людина мирно спить у ліжку.
До слова, раніше Факти ICTV писали, як захистити комп’ютер від кібератаки.