Віртуальні гроші Біткоїн: як це працює
Біткоїн – віртуальні гроші у вигляді цифрового коду, котрий досі нікому не вдалося зламати.
Його створив невідомий програміст під псевдонімом Сатоші Накамото у 2008 році. Відтоді вартість біткоїнів, на відміну від інших валют, стрімко зростала.
Один біткоїн коштує майже $1 тис.
Згідно з біткоїн-протоколом, сьогодні кожні 10 хвилин у мережі з’являється 12 монет. Однак їх ще потрібно добути так би мовити з надр Інтернету, цей процес називають майнинг. Для цього існують спеціальні потужні комп’ютери. Чипи для них роблять лише в двох країнах світу – в Китаї та Україні.
У біткоїн-протоколі запрограмовано, що кількість монет становитиме 21 млн, при цьому кожен біткоїн ділиться на 8 цифр після коми. Це означає, що ви можете купити навіть соту частину монети.
Нині вже добуто понад 17 мільйонів біткоїнів. Їх, як і звичайні гроші, можна переказувати одне одному чи платити ними за щось. Однак відбувається це власним спеціально вигаданим способом – через систему Блокчейн. У криптовалюти немає єдиного регулятора чи посередників.
Дивіться: В iPhone 8 з’явиться віртуальна SIM-карта
Аби відправляти та отримувати біткоїн, потрібно мати лише так званий біткоїн-гаманець. Кожному з них дають назву – довгий код, це посилює анонімність тим, хто відправляє та отримує біткоїни. Усі в системі блокчейн бачать скільки переказано монет, однак хто це зробив – невідомо.
Біткоїн не має кордонів і може використовуватися у будь-якій країні світу. Біткоїном уже користуються такі корпорації, як Microsoft, Dell, Lamborghini.
Раніше Факти писали, як відшукати втрачені гроші за допомогою онлайн-бюро.