, Відеоредактор

Як сходить Благодатний вогонь

Сьогодні в Єрусалимі у храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь. Для православних вірян він є символом турботи Господа. Чекають сходження  Благодатного вогню щороку напередодні Великодня.

У кожного вірянина у руках 33 свічки, що дорівнює рокам земного життя Ісуса. Охоронці у храмі перевіряють капличку, зачиняють двері на ключ та ставлять воскову печатку – свідчення того, що всередині немає жодного джерела вогню. Тим часом молоді арабські християни, сидячи на плечах один у одного гучно підігрівають емоції у натовпі.

За легендою, у той рік, коли арабській молоді заборонили бешкетувати у храмі, вогонь певний час не сходив. Тож тепер молодим арабам можна робити тут все що завгодно.

О 10.00 за традицією двері храму зачиняє Адіб. Він тут ключник. Нащадок родини, яка володіє цим ключем вже понад тисячу років.

Десь за годину  до храму приходить Єрусалимський  Патріарх. Разом зі священнослужителями тричі обходять Кувуклію. Далі – поліція оглядає священика.

О 14.22 Єрусалимський патріарх виносить запалену свічу. Благодатний вогонь розтікається храмом.

Дивіться: Унікальні великодні традиції гуцулів. Секрети пасок і писанок

Люди вогнем немов умиваються, і всюди вже лунає – Христос Воскрес.

До Києва він прибуде близько 19.30. Представники єпархій отримають його в залі офіційних делегацій аеропорту Бориспіль. І близько 23.00 в Києво-Печерській Лаврі, на площі перед Успенським собором, за традицією, Благодатний вогонь отримає кожен охочий.

Чи підете святити паски?

Раніше Факти ICTV писали про головні християнські традиції у Велику суботу.

Єрусалим
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка