Зустрічають як героїв, а потім “роблять зрадниками” – колишні полонені
З початку війни на Сході з полону бойовиків звільнено понад 3 тисячі українських заручників. Часто їх на батьківщині зустрічають як героїв, та як показує практика – з тими, хто побував у лещатах ворога, потрібно працювати відповідним службам та органам.
За євромайданівську та українську символіку так званий військовий трибунал терористів присудив Володимиру три роки в’язниці. І хоча фізичної сили до нього окупанти в колонії не застосовували, та психологічний тиск відчував постійно.
Завербувати його чи переманити на свій бік окупантам не вдалося, божиться Володимир. Про всі ці спроби він вже на мирній території України розповів Службі безпеки. Адже одразу після кожного обміну спецслужби повинні перевірити звільнених. Щоправда про методи цієї перевірки і про її результати у СБУ не розповідають.
За ґратами нині перебуває полковник збройних сил України Іван Без’язиков. Він був у полоні російських окупантів майже два роки. Після звільнення, у столиці його вітали як справжнього героя. Та вже за півроку в СБУ Без’язикова оголосили зрадником.
Дивіться: Як Росія, Туреччина та Іран хочуть поділити Сирію – сценарії
Та перевіряли бранців Кремля і терористів наші силовики не завжди, зізнався колишній керівник головного слідчого управління СБУ. Мовляв, на початку війни обміном заручників займалися всі, хто міг.
Це Василь натякає на найвідомішу колишню бранку кремля Надію Савченко. Каже, вона не проходила ані реабілітації, ані перевірок у СБУ. Тому за два роки – така метаморфоза. Її підозрюють в організації державного перевороту та підготовці вбивств перших осіб.
До слова, Служба безпеки України встановила нові факти злочинної діяльності спецслужб РФ у різних країнах світу, зокрема проти України. Опубліковано досьє ще на двох російських найманців.