
У своєму дослідженні вчені вирішили з’ясувати, як вгодованість жінок впливає на їхню фізичну привабливість, а також визначити найбільш оптимальний для фізичної привабливості рівень індексу маси тіла (ІМТ) жінок.
Останній визначається як відношення маси тіла (в кілограмах) до квадрату довжини тіла (в метрах). Наприклад, при масі тіла 67 кілограмів і зрості 1,7 метра ІМТ дорівнює 23, пише Lenta.ru.
Спочатку вчені побудували математичну модель, яка для різного ступеня вгодованості враховує можливі ризики смертності від кількох основних причин (наприклад, голоду або хвороб, пов’язаних з ожирінням), а також здатністю до високої фертильності. Модель показала, що найбільш оптимальним для жінок в цьому випадку є ІМТ, укладений між 22,8 і 24,8.
Потім учені вирішили перевірити свою теоретичну модель, провівши безпосереднє опитування 1300 чоловіків і жінок. Всього в дослідженні брали участь представники трьох популяцій — європейської (Австрії, Литви та великої Британії), азійської (до яких вчені віднесли Китай, Іран і Маврикію) і африканської (Кенії, Марокко, Нігерії та Сенегалу).
Респондентам запропонували переглянути 21 зображення жінок різного ступеня вгодованості і попросили випробуваних розташувати їх у порядку фізичної привабливості. Усі три популяції продемонстрували однаковий результат, що свідчить про зворотню лінійну залежність між вгодованістю і фізичною привабливістю.
Читайте: La Tomatina 2015: томатне божевілля святкує 70-річчя (ФОТО)
При цьому зображення найстрункіших жінок (з ІМТ менше 19) були оцінені як найбільш привабливі, що показало невідповідність з математичною моделлю, розробленою вченими.
Причина розбіжності стала зрозумілою, коли автори дослідження в своє опитування включили пункт, в якому випробовуваним пропонували оцінити вік жінок на зображеннях.
Виявилося, що респонденти вважали, що чим товстіше жінки на зображеннях, тим вони старіші, і навпаки. Включивши вік у свою теоретичну модель, вчені отримали, що найбільш фізично привабливими виявляються жінки з ІМТ від 17 до 20. Приблизно такі значення цього параметра спостерігаються у молодих жінок 18-20 років. Саме такий вік, як зазначають автори, з біологічної точки зору характеризується максимальною репродуктивностью і малою кількістю хвороб.
У своєму дослідженні вчені показали, що еволюційні аргументи, засновані на зв’язку фізичної привабливості і високою масою тіла жінок, не мають під собою підстав, на відміну від нав’язуваних ЗМІ та модними будинками стандартів жіночої худорлявості. Цей результат, як показала робота авторів, не залежить від національності і носить універсальний характер.