
Юридично в найближчі місяці для британських компаній нічого не зміниться. Серйозні переговори не почнуться, поки Лондон не вирішить, як він має намір здійснити розлучення.
А воно може тривати від 2 до 10 років, пише Financial Times, передає Інтерфакс-Україна.
У Британії є можливість задіяти 50-у статтю Лісабонського договору, яка відводить два роки на переговори про вихід країни з ЄС. Проте другим завданням є досягнення угод про майбутнє відносин з ЄС у сфері торгівлі, безпеки тощо, і ці переговори напевно займуть більше двох років, а кожна з угод буде вимагати одностайної підтримки з боку всіх країн-членів.
Є також альтернатива, яка пропонувалася прихильниками Brexit. Вона передбачає односторонню відмову Лондона від низки зобов’язань в рамках ЄС, при тому, що формально 50-а стаття, що передбачає жорсткий 2-річний графік переговорів, одразу задіяна не буде.
Однак односторонні дії Британії посилять напруженість у її відносинах з ЄС і можуть викликати відповідні кроки.
Ситуацію також може ускладнити можлива відставка уряду Девіда Кемерона, який був прихильником збереження членства Британії в ЄС.
Читайте: Берлін “протверезів” від результатів Brexit
Низка прихильників Brexit пропонують повний вихід Британії з єдиного європейського ринку, інші ж хочуть, щоб країна зберегла членство в окремих європейських угодах, не будучи членом ЄС.
На думку голови Європейської ради Дональда Туска, одним із ризиків є можлива пауза між виходом Британії з ЄС і моментом укладення нових торговельних угод, так як їх обговорення може тривати ще 5 років без гарантії успіху цих переговорів.
Як повідомляли ФАКТИ, 52% британців проголосували за вихід із ЄС, 48% – за збереження членства в союзі.