Укр Рус
, редактор стрічки

РФ запропонувала США повернення нафтових компаній та спільні проєкти в Арктиці – ЗМІ

Переговори США та РФ
Фото: Getty Images

Росія на переговорах із чиновниками зі США в Ер-Ріяді запропонувала американцям доступ до російських природних ресурсів, завдяки чому компанії з Америки зможуть повернутися на російський енергетичний ринок.

Крім того, Кремль запропонував чиновникам із Білого дому спільні проєкти в Арктиці.

Це сталося паралельно з тим, коли від Сполучених Штатів до України надійшла пропозиція про підписання угоди щодо українських рідкісноземельних ресурсів, пише The Moscow Times.

Зараз дивляться

Пропозиція Росії для США

За даними видання, Росія вважає, що американські нафтові компанії можуть повернутися в країну. Крім того, Кремль зацікавлений у спільних зі США проєктах в Арктиці, про що заявив перед початком переговорів у Саудівській Аравії глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.

За словами Дмитрієва, одного з трьох делегатів, обраних російським диктатором Володимиром Путіним для зустрічі з американцями в Ер-Ріяді, у Москві вважають важливим відновлення економічного співробітництва зі США.

У великих нафтових компаній зі Штатів у Росії був “дуже успішний бізнес”, сказав Дмитрієв:

– Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія? – сказав він

Він також додав, що США і Росії “потрібно також робити спільні проєкти, зокрема, наприклад, і в Арктиці, і в інших галузях”. За його словами, американські компанії нібито втратили $300 млрд від санкцій проти Росії, а адміністрація Джо Байдена “давала дуже багато неправильних посилів” про стан російської економіки.

США та енергетичний ринок РФ

Примітно, що до повномасштабного вторгнення РФ в Україну лише одна велика американська компанія займалася видобутком нафти в Росії – Exxon Mobil, якій належить 30% у проєкті Сахалін-1. Після введення санкцій компанія оголосила про вихід із проєкту, однак продати частку так і не змогла. Спочатку передбачалося, що це станеться 2023 року, проте Кремль двічі продовжував терміни – востаннє до кінця 2026 року.

Після початку повномасштабної війни про відхід із Росії оголосили також провідні американські нафтосервісні компанії – Halliburton, Schlumberger і Baker Hughes, за допомогою яких у країні вдалося відновити видобуток після обвалу в останні роки СРСР. Глава Кремля Путін вимагав, щоб до 2025 року в країні були створені власні технології буріння і розвідки вуглеводнів, а їхня частка досягла б 80%.

Однак у реальності більше ніж половину обладнання для гідророзриву пласта – технології, яка дає змогу збільшувати віддачу свердловин, а також видобувати нафту з важким видобутком, – як і раніше, постачають із “недружніх” для Росії країн. Примітно, що за деякими позиціями – наприклад, роторними керованими системами, – залежність від імпорту тотальна і становить 100%.

Нагадаємо, 18 лютого в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулася зустріч американської та російської сторони. Від Кремля були присутні радник Путіна з міжнародних питань Юрій Ушаков, глава МЗС РФ Сергій Лавров і глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв, а з боку США – голова Держдепу Марко Рубіо, радник президента з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланець із Близького Сходу Стів Уіткофф.

Заяви Трампа після зустрічі РФ і США в Саудівській Аравії

Незабаром після закінчення зустрічі президент США Дональд Трамп вийшов із сенсаційними заявами щодо переговорів. Серед іншого, Трамп заявив, що рейтинг підтримки українського президента Володимира Зеленського нібито перебуває на рівні 4%. Також Трамп представив своє бачення того, чому Україну не покликали на переговори в Ер-Ріяді.

Примітно, що згідно з останніми даними КМІС, Володимиру Зеленському довіряють 57% українців.

Також глава Білого дому заявив, що Україна нібито отримала від США підтримку в понад $300 млрд, що також не відповідає дійсності.

На слова Трампа вже відреагував Зеленський, заявивши, що президент США живе в дезінформаційній реальності.

Читайте також
США призупинили розгляд заяв на імміграцію від українців: що відомо
Дональд Трамп

Війна в Україні, Дональд Трамп, Росія, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка