Україна приєдналася до всесвітнього руху Pro Bono

Цей взаємозв’язок забезпечить створений Pro bono club Ukraine. Ініціаторами створення клубу стали група Aspen-16, відомий одеський меценат Єгор Гребенников і коворкінг-центр Impact Hub Odessa і програма MakeMeBetter.
За словами Єгора Гребенникова, Україна сьогодні приєдналася до всесвітнього руху Pro Bono. Його концепція (лат. Pro bono publico – для загального блага) – це безкоштовна професійна і експертна допомога, яка здійснюється для суспільного блага. Така допомога є поширеною в європейських країнах та Америці.
– Така допомога дуже поширена в європейських країнах і США. Прикладом успішної діяльності на загальне благо є фонд Taproot Foundation. З його допомогою в громадський сектор інвестовано знань і послуг професіоналів на більш, ніж $152 млн. Невелика підтримка з боку компанії або експертів може допомогти громадським активістам швидше і ефективніше досягти своєї мети. Наприклад, розповісти суспільству про необхідність сортування сміття, безпеку донорства в Україні, розробити якісну кампанію для підтримки бездомних тварин, або налаштувати сайт так, щоб збирати пожертви на ліки хворим дітям, – зазначив Гребенников.
Він додав, що в Україні з часів Революції Гідності виросла ціла плеяда волонтерів, які запустили в країні безліч різноманітних соціальних проектів. Як і будь-яка справа, громадські ініціативи не стоять на місці, вони розвиваються, розширюють зону впливу і їм цілком може знадобитися допомога професіоналів з бізнесу.
– Один з консультантів компанії Deloitte, маючи навички стратегічного планування, допоміг Manna Food Center зі створенням повноцінної стратегії розвитку подолання проблеми голоду в Америці. Як бачите, всього один професіонал і велика проблема отримала сценарій вирішення, – зазначив Гребенников.
Меценат впевнений, що Рro Bono активності допоможуть фахівцям компаній або корпорацій успішно проявити себе в соціальній non-profit сфері, що урізноманітнює суспільно-корисними завданнями їх звичну роботу. Керівники компаній, експерти, висококваліфіковані працівники, зможуть реалізуватися в Pro Bono діяльності, не виходячи з офісу.
– Кожен соціальний проект, до якого приєднується компанія або корпорація – це не тільки її піар з розміщенням логотипів або спонсорською продукцією. Це перш за все – яскрава історія, яка демонструє цінності компанії. Саме вона запам’ятається значно краще, ніж рекламні постери! – підкреслив Гребенников.
Читайте: Проект Нові лідери – Украина ищет активных граждан
Він запросив компанії і професіоналів приєднуватися до всесвітнього руху pro bono і підтримувати проекти, які вимагають поради і погляду з боку. На сайті програми вже є запити від соціальних проектів, які чекають допомоги експертів.
Сьогодні вже 4 організації заявили допомогу – Good bread from good people, ГО Студентський контроль діє, ГО D.R.U.Z.I і проект Біологічна утилізація поліетилену. В даний момент Pro bono club шукає для них наставників з бізнес-середовища.
– Програма є безкоштовною для учасників. Все, що потрібно, щоб стати учасником – чітко визначити і сформулювати свій запит на наставництво і заповнити форму на сайті, – резюмував Гребенников.