Укр Рус
, редакторка стрічки

Україна не пробачить Росії війну: Зеленський про момент неповернення

Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента

Україна не пробачить Росії повномасштабну загарбницьку жорстоку війну – це момент неповернення.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час інтерв’ю представникам латиноамериканських ЗМІ у Буенос-Айресі.

– Ніхто не хоче пробачати Росії. Ніхто їм не пробачить. І безумовно, вони не зможуть окупувати Україну, бо їх будуть щоденно підпалювати в наших домівках, якщо вони зайдуть туди, окупують і будуть жити. Безумовно, це момент неповернення, бо вони вбили стільки людей, в кожній сім’ї у нас є якісь втрати, – зазначив Зеленський.

Він вважає, що у Росії не вийде реалізувати оголошені цілі у війні проти України.

Зараз дивляться

– Ми хочемо її (війну – Ред.) закінчити так, щоби вона не почалася знову. Нам потрібні конкретні гарантії безпеки, – сказав Зеленський і додав, що це можуть бути юридичні гарантії або надання Україні зброї, якою можна зупинити РФ.

Окремо Зеленський відзначив, що президенту Росії Володимиру Путіну не потрібен мир, бо той не зацікавлений у незалежній Україні, яка необхідна йому лише як частина та анклав у складі РФ.

– Він не хоче ніякого діалогу. Він не хоче зупинити війну. Для нього сьогодні зупинити війну – це просто два слова телефоном. Два слова сказати своїм військам. Просто відійти на їхню територію, – сказав Зеленський.

Читайте також
Білий дім посилить роботу з Конгресом для надання допомоги Україні, але за однієї умови – сенатор
Вашингтон, США

Він наголосив, якщо є бажання вирішити якусь проблему, то це має бути в інтересах усіх сторін.

– Ми хочемо закінчити війну. Що таке “ми”? Це не може бути узагальнене розуміння. Україна хоче відновити свою цілісність – це відновити мир на нашій землі. У нас є наша територія. Чому ми хочемо відновити усю територію? Тому що є люди, які в окупації, – наголосив президент України, додавши, що не може торгувати українцями, які опинилися в окупації.

Водночас, за його словами, президент РФ не прагне відновлення територіальної цілісності України, а все, що говорить кремлівський диктатор – неправда. Зокрема, як нагадав Зеленський, у 2014 році Путін розпочав війну під приводом захисту російськомовного населення, проте усі міста на Сході України, які зруйнувала окупаційна армія РФ, були російськомовними.

– Він їх вбив. Просто взяв і вбив. Тих, кого він (у 2014 році, – Ред.), як розповідав, захищає, – зауважив Зеленський.

Нагадаємо, 10 грудня Зеленський прибув до Буенос-Айреса, де відбулася церемонія інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея.

Війна в Україні, Володимир Зеленський, Володимир Путін
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка