Укр Рус
, редакторка стрічки

Для гарантування безпеки інфраструктури: НАТО запускає місію на Балтиці

НАТО прапор
Фото: Depositphotos

Про свій план дій у відповідь на підозрілі випадки пошкодження підводної інфраструктури оголосили вісім держав-членів НАТО, які мають вихід до Балтійського моря.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками саміту 14 січня у Гельсінкі.

Заяву погодили президент Фінляндії Александр Стубб, прем’єр Естонії Крістен Міхал, прем’єрка Данії Метте Фредеріксен, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр Польщі Дональд Туск і прем’єр Швеції Ульф Крістерссон.

Зараз дивляться

Інциденти з підводною інфраструктурою

Лідери зазначили, що стурбовані інцидентами з підводною інфраструктурою, “попри те, чи це недбалість, чи зловмисні дії”.

– Ми налаштовані стримувати, виявляти і протидіяти будь-яким спробам диверсії. Будь-яка атака проти нашої інфраструктури зустріне тверду й рішучу відповідь. Ми готові будемо називати відповідальних за ворожі дії, скоєні зловмисними суб’єктами, – заявили лідери.

Лідери привітали запуск НАТО нової місії Балтійський вартовий, що буде займатися моніторингом ситуації і буде стримувати потенційні недружні дії.

– Ми працюватимемо, зокрема у рамках НАТО, над початком застосування інноваційних рішень, розробленням нових технологій для нагляду, відстеження підозрілих суден, підводного моніторингу. Це передбачатиме розширену співпрацю з приватним сектором, зокрема операторами інфраструктури і передовими технологічними компаніями, – йдеться у заяві.

Серед напрямків – підвищення стійкості мереж та готовності швидко усувати пошкодження, якщо такі відбулися. Для координування цієї роботи підготують Меморандум про взаєморозуміння щодо захисту критичної інфраструктури.

– Ми визначимо подальші заходи відповідно до міжнародного морського права і принципів свободи навігації задля запобігання та ефективного реагування на умисне пошкодження критичної підводної інфраструктури чи безвідповідальні дії… Також ми вживатимемо заходів для притягнення до відповідальності, – запевнили лідери.

Держави-члени НАТО окремо наголосили на загрозі, яку становить так званий тіньовий флот танкерів РФ, які возять російську нафту без дотримання “цінової стелі”.

– Ми вживаємо жорстких заходів у відповідь на ці загрози. Ми залишаємо за собою право, у рамках міжнародного права, вжити заходів проти будь-яких підозрюваних суден, які можуть обходити санкції та становити загрозу для нашої безпеки, нашої інфраструктури та довкілля, – повідомили лідери.

Читайте також
Якими можуть бути цілі РФ у 2025 році у Європі: думка експертів
Кремль, Москва

НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка