Правий сектор відправляє в Крим “поїзд дружби” для усунення проявів сепаратизму

Українське націонал-радикальний рух «Правий сектор» пообіцяв припинити будь-які прояви сепаратизму в країні
Про це, як передають «Новости Севастополя», – заявив активіст організації Ігор Мосійчук, пише Лента.ру.
«Спроби розірвати територіальну цілісність України будуть жорстко покарані. Якщо влада на це не здатна, то “Правий сектор” сформує “поїзд дружби”. Ми, як в 90-му УНСО, поїдемо в Крим. Тоді публіка, подібна цій, як щурі, втікали, коли колона унсовців входила в Севастополь…», – розповів він.
По всій видимості, Мосійчук мав на увазі події весни 1992 року, коли організація УНА-УНСО (Українська національна асамблея – Українська народна самооборона) спільно зі священиками української автокефальної православної церкви виїхала на так званому «потязі дружби» на південь України (зокрема і Крим) для придушення там сепаратистських настроїв.
У Севастополі священики мали намір «освятити» місце розстрілу у 1918 році українських моряків більшовиками. Охорону їм забезпечували близько 700 активістів. Влада Криму зупинили поїзд на під’їздах до міста, після чого націоналісти на кілька годин заблокували залізничне сполучення. В результаті, їм все ж таки вдалося дістатися до Севастополя, де вони провели марш. Місцеві жителі у відповідь організували мітинг протесту, який, однак швидко розвіявся.
Черговий сплеск сепаратистських настроїв у Криму стався у зв’язку з останніми заворушеннями і зміною влади на Україні. У Севастополі днями пройшов багатотисячний мітинг, учасники якого заявили, що не визнають легітимність нової Верховної Ради та прийняті нею рішення.
Рух «Правий сектор» було сформовано в листопаді минулого року, відразу після початку протестних акцій в Україні, спровокованих відмовою уряду підписувати угоду щодо євроінтеграції. Ігор Мосійчук, який виступив від імені руху, раніше був активістом соціал-національної асамблеї, одного з найбільш потужних правих об’єднань України. СНУ виступила однією з чотирьох організацій, які створили «Правий сектор».
До недавнього часу Мосійчук перебував в ув’язненні. 11 січня суд засудив його до шести років в’язниці за підготовку підриву пам’ятника Леніну у Борисполі (він був одним з трьох фігурантів справи «васильківських терористів»). 24 лютого активіст був відпущений з-під варти згідно з постановою Верховної Ради про звільнення «політичних в’язнів». Всього в цій постанові були перераховані 23 людини. Депутати стверджують, що рішення звільнити їх відповідає «суверенної волі українського народу».