Економіст пояснив, що таке деіндустріалізація (відео)

Економіст Андрій Новак вірить у благі наміри новопроизначеного закордонного міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса.
– Україні загрожує дефолт?
– Номінально у нас не така вже й велика частка державного боргу, набагато краща ситуація, ніж була у Греції, Аргентині. Але за невеликої частини державного боргу, як бачимо, державний бюджет не може виконувати всіх соціальних забов’язань. Номінально ніби загроз дефолту немає, а реально, чомусь, врізаються соціальні статті. Це свідчення того, що у державного бюджету великі проблеми.
– Деіндустріалізація української економіки – наскільки це реально?
– У нас велике населення. Забезпечити працездатне населення роботою неможливо на ринках, так само, як неможливо це зробити лише у напрямку програмістики.
Готуємо 200 тисяч програмістів, а потрібно 500 тисяч, ну хай мільйон. Інші 15 мільйонів де працевлаштувати? Все-таки в індустрії.
Про деіндустріалізацію треба говорити на вищому технологічному рівні, а не на радянському обладнанні. Для деіндустріалізації також потрібен інвестор. Бажано західний. А для цього потрібно завершити війну, бо багато індустрії знаходиться в зону окупованого Донбасу. Без відновлення контролю української влади на цих територіях, говорити про відновлення Донбасу неактуально.
– Ви вірите в успіх міністра економіки Абромавичуса?
– Я вірю в його благі наміри, інша справа, чи дозволять йому їх реалізувати. Вже те, що на посаді міністра людина з благими намірами – то це щось нове для України, бо більшість міністрів, які приходили до влади, робили це для того, щоб використовувати її в своїх інтересах. Це людина, я сподіваюся, намагається використати свою посаду в інтересах країни.
Ростислав Буняк