Укр Рус

Як зробити з бюджетної свердловини бізнес

Як зробити з бюджетної свердловини бізнес

Бізнес на воді. Бювет, зведений бюджетним коштом у селищі Первомайське, місцева влада здала у оренду приватній фірмі.

На питну воду 3 тисячі мешканців чекали 20 років, адже з їхніх кранів тече технічна вода. Криниць та власних свердловин у людей немає. З 11-ти свердловин, відкритих тут за радянські часи, вода лише у 3-х. Система очистки застаріла і поламалася. В спеку люди рахують кожен ковток.

«Вода гірка. Непридатна для вживання. Для побуту, але в їжу не вживаємо. В їжу купуємо, тут поряд», – розповідає мешканка с. Первомайське Антоніна Короленко.

Зараз дивляться

Бювет звели за президентською програмою «Питна вода». На нього витратили 180 тисяч бюджетних гривень. Та місцеве житлово-комунальне підприємство від експлуатації державного подарунку відмовилося, кажуть, очистка життєдайної вологи затратна. Після урочистого відкриття бювет простояв закритим 2 місяці.

«Дорого коштує. Очищати всю воду економічно не вигідно. Цей проект може розглядатись в подальшому. Створене в нас ЖКП, і воно вже свої якісь бізнес-плани», – заявляє селищний голова Первомайського Любов Лаврова.

Сільський голова переконує, проблему вирішила приватна фірма з райцентру. Бізнесмен узяла об’єкт в оренду і щомісяця платитиме до місцевого бюджету 1030 гривень.

«На сьогоднішній день я продала 367 літрів. Один літр – 30 коп. Порахуємо… 110грн. 10 копійок», – розповідає продавець питної води Неля Любова.

У місцевих магазинах літр очищеної води коштує 50 копійок, бо її привозять з Миколаєва. Тепер на сільському бюветі підприємці зароблятимуть гроші.

«Ми ще не знаємо точно, скільки там буде коштувати літр. Треба попрацювати 3 місяці. А потім чи ціна залишиться 30 копійок, як вона є на сьогоднішній день, чи то вона буде чи 35, чи 40 копійок. Це коли вони розрахують свої затрати, які будуть нести», – розповідає фахівець з благоустрою селищної ради Лідія Фролова.

Криміналу в здачі бювету в оренду правоохоронці не бачать. В селищній раді людям обіцяють контролювати вартість води. А з часом бюветом, можливо, керуватиме місцеве житлово-комунальне підприємство.

Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка