
Плюшкін – це не тільки герой гоголівських «Мертвих душ» і смішне прізвисько людям, які зберігають у себе купу старих речей.
Це ще й цікавий інтернет-проект, користувачі якого обмінюються одягом, взуттям, книгами. Загалом всім, що мають і чим хочуть. Навіщо купувати, якщо можна обміняти?
Викладач математики пані Світлана радо приміряє новенький плащ із Канади. Його жінка не купувала. Обміняла в інтернеті на італійський жакет, що провисів у шафі не один рік.
«Дуже багато в нас є речей, які ми купили, одягнули один-два рази на якийсь випадок. Я костюмчик одягнула один раз і більше носити не хочу. Я з радістю його поміняю на щось більш актуальне для мене. Комусь буде радість, хтось зекономить кошти. Я буду теж мати нову річ», – розповідає користувач проекту з обміну речами Світлана Заріпова.
У бізнес-аналітика Ольги у шафі – теж купа наміняного. Новенькі шорти, штанці з Португалії та яскрава кофтина. Речі обмінювала або на одяг, або на вже прочитані книги. Сорочку, в якій вдягнена, обміняла на парфуми.
«Ідея цікава. Я – дівчинка, мені хочеться мати багато речей. Хочеться чогось нового, більш свіжого. Міняються погляди: сьогодні яскраве, завтра – темне», – каже користувач проекту з обміну речами Ольга Михалків.
Такі люди обмінюються речами не через те, що не мають грошей. Просто вони турбуються про екологічне споживання, каже засновниця інтернет-порталу пані Наталя. Вона й сама активна користувачка свого сайту.
Економія сімейного бюджету – ще одна перевага проекту. Активних плюшкінів за три місяці вже назбиралося понад три тисячі. Найактивніші – жінки. Міняють одяг та взуття на книги, побутову техніку на брошки. У чоловіків інтереси дещо інші, серйозніші: поміняти машину з правим кермом на авто з дизельним двигуном.
«Із самого цікавого – це коли хотіли обміняти машину і велосипеди, айфони та домашніх улюбленців. Ми за екоспоживання, ми за зменшення кількості грошей, які ми витрачаємо. Ми за те, щоб кожна сім’я в Україні мала можливість отримати необхідне, не вкладаючи в це ніяких грошей», – говорить засновник проекту з обміну речами Наталя Заверуха.
Плюшкіни запрошують до проекту – рятувати свої шафи від перенавантаження, а балкони – від накопичення непотребу. Адже речам, які не приносять більше радості, подарувати другий шанс на життя просто. // Наталія Жуковська, Ганна Войтенко, ФАКТИ, ICTV