Туристів у горах не рятуватимуть. Чи безпечно їздити на Прикарпаття
Туристів у горах більше не рятуватимуть. На Прикарпатті припиняє роботу служба гірських рятувальники. Всім працівникам частини повідомили про скорочення. А керівникам оголосили безпідставні догани.
В управлінні надзвичайних ситуацій заспокоюють, то реорганізація, але якась дивна – планують замінити лише керівний склад, а на місця досвідчених рятувальників прийдуть атестовані працівники пожежного відомства.
За останні 7 років хлопцям, які рятують життя туристів та горян, не закупили жодного устаткування. Більшу частину того, що є, придбали за свої гроші.
Від такої реформи можуть постраждати насамперед туристи. Чорногорський хребет з кількома двотисячниками – найпопулярніший та найскладніший туристичний маршрут України. Лише Говерлу офіційно щороку підкоряють сотні тисяч мандрівників.
Дивіться: 2 года Нацполиции: что нужно изменить
На рафтинг у горах туристи їздять масово, та це ще той головний біль рятувальників. Вони працюють без спеціального човна, той на ремонті.
Для порятунку в горах треба не роздутий штат, а новітня техніка з GPS, квадроцикли, снігоходи. У Європі рятують людей кваліфіковані волонтери або ж громадські рятувальники.
К слову, ранее Факты ICTV писали, какие 8 блюд стоит попробовать в Карпатах.