Закриваються або змінюють підходи: чому пункти прийому брухту не працюють у повну силу
Заготівля брухту в Україні зменшується. Про це говорять всі оператори ринку від маленьких компаній до великих баз. Обсяги зменшення оцінюють у рази.
Маленькі підприємства закриваються, або змінюють підходи у роботі. Можуть і самі приїхати і забрати брухт. Якщо забирають самі – тоді і ціна за кілограм менша. Коливається від 4 до 5 гривень.
Читайте: Продовження мита на експорт металобрухту зміцнить курс гривні – Каленков
У металургії теж відчутна нестача брухту. Погіршується і якість лому. Особливо побутового, в якому чимало домішок і кольорових металів, його очищення потребує додаткових витрат. Суттєвою перепоною для вивезення брухту експерти називають мито на експорт. Після його введення – ринок стабілізувався.
Металургія – досі один з локомотивів економіки, джерело валюти і робочі місця для сотень тисяч людей. Саме брухт якраз і є та сировина що тримає ринок у рівновазі. Щороку 15 тис. пунктів прийому брухту збирають в Україні майже 3 млн тонн. 10% іде на експорт, решта українським підприємствам. За нинішньої роботи підприємств, обсягів вітчизняного лому вистачить на десятки років.
До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в Україні всі маршрутки, перероблені з вантажних, відправлять на металобрухт.