PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Михаил Басараб

Автокефалія УПЦ: як Росія використовувала церкву в гібридній війні

Звернення до Варфоломія І з проханням надати українській православній церкві автокефалію – стратегічне геополітичне рішення. Воно важливе для зміцнення української нації та є ключовою обставиною у протидії гібридній агресії з боку Росії.

Для Московії, яка систематично та впродовж тривалого часу веде агресивну політику стосовно України та української нації, церква – структурний підрозділ машини державного експансіонізму, що використовується з пропагандистською метою.

Читайте: Єдина церква в Україні: на Порошенка чекають у Раді

По-перше, з метою поширення так званого “русского мира”. По-друге, для політичного, культурного та ментального підкорення українців.

Отримання українським православ’ям автокефалії від московського патріархату – важливий крок, який суттєво підриває можливість Росії для розширення гібресії проти України через структури кремлівської церкви.

У 2014 році, з початком агресивної війни Росії проти України, так звана московська церква активно використовувалась для впровадження військової операції. Існують непоодинокі факти використання приміщень церкви для переховування зброї та російських найманців, кадрових військових, пропагандистської літератури.

Цілком очевидно, що значна частина духовенства української православної церкви московського патріархату є частиною агентурної мережі російських спецслужб на території України.

Кремль буде робити все можливе та використовувати всі наявні механізми для протидії процесу отримання автокефалії для української православної церкви. Оскільки вони прекрасно усвідомлюють вплив церковних структур на масову свідомість.

Читайте: В Україні з’явиться єдина помісна православна церква

Треба наголосити, що за останні роки для московського патріархату ситуація, м’яко кажучи, не сприятлива. Соціологічні дослідження доводять, що кількість прихожан, які переходять до Київського патріархату, постійно зростає. І визнання Константинополем автокефалії української православної церкви цю тенденцію тільки підсилить.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка