PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Михаил Басараб

Повернення військового майна Україні: Путін шукає потрійної вигоди

До рішення повернення Україні військової техніки, що знаходиться в Криму, Кремль підштовхнуло кілька міркувань. У Москві, як зазвичай, намагаються отримати подвійну або потрійну вигоду.

Читайте: Путін готовий передати Україні військову техніку з Криму

Відомий спеціаліст з Криму та морської тематики Андрій Клименко стверджує, що передусім проблема виникла через яхти російських високопосадовців, які нині зимують у європейських портах. Вони можуть бути арештовані через нові санкції, відтак, їх потрібно було прибрати у безпечне місце. Найкраще – у Крим.

Почему Путин заговорил о возвращении военной техники из Крыма?

У кримських портах зайве місце займають захоплені кораблі українських ВМСУ. Тож Клименко каже, що росіянам просто потрібно було вивільнити місце для фешенебельних яхт російської верхівки. Можливо й так.

Читайте: Готові найближчим часом! Гройсман зробив пропозицію Путіну щодо флоту у Криму

Паралельно Путін таким кроком вирішує низку інших – політичних і майнових питань. Погодившись на цю пропозицію, Україна фактично дає зрозуміти, що готова розглядати питання компенсації за анексію півострова. Це неприпустимо. Тим більше, не раз говорилося, що ми своєю територією не торгуємо.

Те, що пропонує Путін – це смішна подачка у порівнянні з тим, скільки Росія повинна буде заплатити за завдані збитки внаслідок агресії та окупації у Криму та Донбасу.

Ну і ще один важливий момент. Зараз справді почався якийсь новий етап буцім-то “нормалізації” взаємин між Україною і Росією. Обмін полоненими, активність Медведчука, заява Путіна та низка інших подій. Щось явно почалося, але про деталі поки не знаємо і лише здогадуємося.

Читайте:  Передача військової техніки з Криму: Україна розкрила план Путіна

Однак не може бути жодних ілюзій. Цей процес дуже небезпечний. Українське суспільство не сприйме замирення з кривдником, а тим більше поступок чи капітуляції.

Україна, натомість, повинна готувати консолідовану претензію до держави-агресора, у якій було б систематизовано повну інформацію про масштаби завданих збитків. Росія повинна заплатити сповна. У політичному та економічному сенсі. Для цього також необхідно працювати над розширенням міжнародних та українських дієвих санкцій проти Кремля.

Читайте: Крим за кораблі не продаємо – відповідь Києва Путіну

Навряд майно, яке Путін пропонує віддати Україні, має якусь цінність, а пропонують нам, швидше за все, металобрухт. І потрібно зверніть увагу на те, що боєприпаси Росія не хоче віддавати, а пропонує лише утилізувати.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка