PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Олександр Мішин

Єрусалим – столиця Ізраїлю: початок нового повстання

Лідер США Дональд Трамп визнав Аль-Кудс (Єрусалим) столицею Ізраїлю. Він підкреслив, що це рішення надто довго відкладалося. При цьому зазначивши, що лишається прибічником досягнення міцного та всеохоплюючого миру в регіоні, попри деякі розбіжності між різними сторонами.

Посольство США буде перенесено до Єрусалиму з Тель-Авіву. Але через відсутність в місті будівлі, що відповідає вимогам США процес може розтягнутися на роки.

Голова уряду Ізраїлю Беньямін Нетаньяху назвав це історичною подією. Підкресливши, що це сміливе та справедливе рішення.

“Проста істина криється у тому, що не буде миру без визнання Єрусалиму в якості столиці Ізраїлю”, – Нетаньяху.

Президент Палестинської держави Махмуд Аббас (Абу Мазен) заявив, що рішення Трампа суперечить позиції міжнародної спільноти та підриває мирні зусилля.

“Аль-Кудс це давня та велика столиця Палестини, і не можна змінити її самобутність. Декларація Трампа означає вихід США з мирного процесу на Близькому Сході”, – заявив Аббас.

Емір Катару шейх Тамім бін Ахмад аль-Тані вказав, що перенесення посольства США до Єрусалиму вплине на безпеку та стабільність в регіоні. Це небезпечний крок Вашингтону.

Лідер Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав до скликання 13 грудня екстреного засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва для координації дій мусульманських держав щодо можливого оголошення Єрусалиму столицею Ізраїлю.

“Крім історичних, релігійних і правових аспектів, особливу увагу необхідно приділити зусиллям щодо запобігання зміни статусу Єрусалиму і спроб позиціонувати це місто як власність Ізраїлю. Місто Аль-Кудс – це надбання ісламської нації та є нашою спільною справою, це червона лінія для Туреччини”, – сказав Ердоган.

Ердоган вже провів переговори з лідерами Малайзії, Тунісу, КСА, Катару, Ірану, Пакистану, Індонезії щодо проблеми Єрусалиму.

Палестинці розглядають заяву Трампа, в якості нової накби (катастрофи), подібної до втрати можливості отримати державність після першої арабо-ізраїльської війни 1947-1949 року.

В соціальних мережах ширяться заклики до нової інтифади (повстання) під гаслами: “Аль-Кудс – столиця Палестини назавжди”.

Населення Єрусалиму в даний час складає приблизно 850 тис. осіб. З них 37% – араби, а 61% – євреї. При цьому 96% єрусалимських арабів є мусульманами. Більшість палестинців мешкають у Східному Єрусалимі. Як відомо Резолюція ГА ООН 181 від 29.11.1947 року (План ООН з розділу Палестини) передбачає, що Єрусалим та Віфлеєм мали бути під міжнародним контролем через наявність там важливих релігійних місць. Необхідно зауважити, що в Єрусалимі розташована одна з найбільших святинь ісламу – Мечеть аль-Акса.

У свою чергу, обізнане джерело в Халіджі зазначає, що існує навіть ризик регіональної катастрофи на Близькому Сході через рішення Вашингтону.

З різкою критикою декларації Дональда Трампа виступив колишній директор ЦРУ за часів адміністрації Обами, Джон Бреннан. Він назвав рішення Трампа безросудними та такими, що завдадуть шкоди інтересам США на Близькому Сході в майбутні роки та зроблять регіон більш нестабільним.

США вже мають консульство в Єрусалимі, і зараз може відбутися просто зміна вивісок: консульство стане посольством США, а посольство в Тель-Авіві консульством. Проте в політичному сенсі все складніше. Перенесення посольства до Єрусалиму може спричинити кризу у відносинах США з арабськими країнами. Варто очікувати акцій протесту біля дипломатичних офісів США в арабському світі та за його межами.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка