
Генеральна прокуратура підготувала матеріали за фактом анексії Криму Росією для передачі їх в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (Нідерланди). Про це Українським Новинам сказав відповідальний за міжнародно-правове співробітництво заступник генерального прокурора Віталій Касько.
“Відповідно до постанови Верховної Ради, вони (матеріали) повинні бути передані уряду. Вони вже скомпоновані, ми зараз радимося з іноземними експертами…”, – повідомив він.
Генпрокуратура має намір протягом тижня (27-30 квітня) передати документи Кабінету Міністрів. Після цього Україна повинна буде зробити заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду та передати йому матеріали про анексію Криму.
Читайте: Окупувати Україну і виграти партизанську війну тут неможливо – Смешко
Після отримання матеріалів прокурор Гаазького трибуналу почне їх перевірку, в ході якої вирішить питання про відкриття справи.Нагадаємо, 11 березня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству юстиції передати в Гаазький трибунал інтерв’ю президента Росії Володимира Путіна з трейлера до фільму виробництва телеканалу “Росія” “Крим. Шлях додому”, в якому розповідається про анексію Криму Росією.
Мін’юст відправив фільм на експертизу, яка виявила в ньому порушення міжнародного права у висловлюваннях Путіна і міністра оборони Росії Сергія Шойгу. Після цього матеріали були передані в Генпрокуратуру для формування позовних документів.
Фото: Kremlin.ru