Укр Рус

Критична ситуація на українських нафтобазах – розслідування

Критична ситуація на українських нафтобазах – розслідування

Відомо, що пожежу під Васильковим нарешті загасили, але ті, хто живе поруч із подібними об’єктами,після  такого не  почуваються в безпеці.

Так, за підрахунками фахівців, загалом в Україні понад 400 подібних нафтобаз, де можуть зберігатися від 5-ти до 6-ти мільйонів тонн пального. Для порівняння: на сумнозвісній нафтобазі за цілий тиждень згоріло приблизно 14 тисяч тонн. Факти дізнавалися, що варто робити, аби уникнути нових трагедій .

«Однією з можливих причин, можливо, є недотримання технологій зберігання бензину або його виготовлення з допомогою змішування компонентів. Це є вкрай небезпечно. Нафтобази не передбачені для того, аби виготовляти паливо й змішувати компоненти. Це неприпустимо», – зауважує Вадим Уліда, екс-заступник міністра енергетики.

Зараз дивляться

На думку фахівця, необхідно ретельно контролювати технологічний процес на нафтобазах.

Читайте: «У Росії горить нафтобаза».

Зауважимо, до запровадження мораторію на перевірки бізнесу нафтобази були під пильним наглядом і екологів, і контролюючих органів. Щоправда, у старі часи все вирішувалося просто – перевіряльники отримували хабарі і писали, що все гаразд. Тепер же держава сподівається на свідомість власників нафтобаз, бо іншого впливу на них нема.

У ДСНС кажуть, з початку квітня служба перевірила понад 3 з половиною тисячі так званих об’єктів підвищеної небезпеки. Це трохи більше половини від їх загальної кількості. Зауважень понад одинадцять тисяч. Майже половину з них підприємці  і досі не виправили. Зокрема інспектори  нарахували майже 400 неробочих систем протипожежного захисту, ще півтисячі просто не обслуговують.

Нагадаємо, на нафтобазі компанії «БРСМ-нафта» поблизу Києва сьогодні вночі стався прорив магістрального трубопроводу, яким перекачували бензин з резервуару № 3 об’ємом 900 куб. м до резервуару № 5 дизельної групи об’ємом 900 куб.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка