
На окупованій території Донецької і Луганської областей російські військові проводять тестування станції радіоелектронної боротьби Р-330Ж “Житель”.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
За його словами, протягом останніх двох тижнів на Луганщині фіксувалися проблеми зі стільниковим зв’язком. Після тривалої перерви МТС забезпечує зв’язок на окупованій території, але подальша доля мобільного оператора є невизначеною.
Терористи “ЛНР” пояснювали це аварійним станом базових станцій, вирішенням фінансових питань з МТС і створенням на базі “віджатого” у “Київстару” обладнання свого альтернативного оператора.
Читайте: 3 причини чому солдатам не дають статус учасників АТО (відео)
“З джерел, наближених до силових структур бойовиків, аналітичному відділу стало відомо, що основною причиною відсутності зв’язку було використання росіянами в тестовому режимі автоматизованої станції перешкод Р-330Ж “Житель”, – зазначає Снєгірьов.
Ця станція призначена для виявлення, пеленгування і радіоприглушення мобільних станцій систем рухомого супутникового зв’язку “Інмарсат” і “Ірідіум”, а також систем стільникового зв’язку стандарту GSM 1900 і радіоприглушення навігаційної апаратури споживачів систем супутникового зв’язку NAVSTAR (GPS).