
23 серпня щорічно відзначається День Державного Прапора України.
На честь одного з державних символів України у цей день традиційно о 9-й годині ранку відбуваються офіційні церемонії підняття Державного Прапора у Києві, обласних і районних центрах.
Раніше це свято відзначали лише у Києві на муніципальному рівні.
Читайте: Патріотичне відео про прапор України
23 серпня 1991 року, після провалу путчу у Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. До цієї події і прив’язано Указ Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 Про День Державного Прапора України від 23.08.2004.
Наступного дня після підписання указу, 24 серпня, Україна проголосила незалежність, а 4 вересня 1991 року синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком Верховної Ради.
У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
Читайте: Тука приготував Сєверодонецьку подарунок до Дня Незалежності (ФОТО)
Історія використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як національне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
За кілька днів до свята на будівлі Адміністрації Президента вивісили величезний синьо-жовтий прапор як оберіг усіх українців.