
Спецпроект Фактів ICTV Топ-100 блогерів України подолав черговий етап – закінчилося голосування в категорії ІТ-блогери. У четвер, 7 липня, ми оголосимо ім’я переможця та дамо старт голосуванню серед найкращих LyfeStyle-блогерів України.
Але поки про ІТ. Керівник IT-напрямку ПриватБанку, координатор порталу IGov Дмитро Дубілет – одна з найпомітніших фігур серед IT-фахівців України. Факти ICTV зустрілися з Дубілетом і записали розмову про блогерство, банківську та IT сфери.
Читайте: Геннадій Балашов – найкращий бізнес-блогер України!
Читайте: Топ-100 блогерів України – Дурнєв переміг у категорії “Веселі блоги”!
Далі – пряма мова.
“Партнерські” пости
Іноді я роблю пости на певних умовах. Наприклад, для порталу державних послуг iGov періодично публікую “партнерські” теми, де розповідаю про державний орган, який погодився впровадити цей проект або про компанію-спонсора, яка його фінансує.
Боти
Що таке боти? Для початку визначимося з термінологією. З одного боку, боти – це роботи/програми, які спілкуються з користувачами в месенджерах. Користувач додає їх контакт і починає користуватися певною послугою. Наприклад, наш банк недавно запустив в телеграмі бота @privatbankbot, який дозволяє у кілька кліків перевести гроші іншому користувачеві.
З іншого боку – в соцмережах під ботами розуміють фейковий акаунти. Усім відомі “Ольгинські” боти росіян, наприклад. Або боти, які пишуть безглузді коментарі на підтримку тих чи інших політиків під постами топ-блогерів. Facebook, до речі, наскільки я можу судити, з ботами бореться успішніше, ніж Вконтакте.
Читайте: Балашов: Наступний лідер України прийде з Facebook, але це точно не Лещенко чи Найєм
Переписка
За день я отримую до 50 повідомлень в особисті та близько 50-100 коментарів під постами. Часто це стосується якості обслуговування в банку. Дуже багато ідей щодо поліпшення бізнес-процесів в нашому банку народжуються саме після фідбеку.
Топ-блогери
Я підписаний практично на всіх топ-блогерів України. Найчастіше через них отримую інформацію оперативніше і якісніше, ніж із традиційних ЗМІ.
Китай
Мене надихають особистості, які створили великі IТ-компанії. Apple, Google, інші відомі бренди. З розряду “дуже надихають” – Джек Ма, творець Alibaba Group. Взагалі, з Китаю все більше надихаючих прикладів приходить.
Читайте: Барабошко: Я люблю жорсткіше – взломи сайтів, наприклад
Стартапи, не аутсорсинг
Немає якихось конкретних речей, яких не вистачає саме IT-галузі в Україні. Але є проблеми загального характеру, які заважають розвиватися Україні в цілому та IT-галузі зокрема. Це і судова реформа, і силові відомства, і десятки інших тем, які регулярно обговорюються в новинах і блогосфері. Зараз у більшість IT-ресурсів залучені до аутсорсингу, але чим успішнішою буде країна, тим більше людей будуть перемикатися на роботу над своїми продуктами, на свої стартапи.
Заробіток
Складно відповісти на питання “Як заробити в Інтернеті?”. Інтернет – це вже настільки широке поняття, що це питання звучить так само наче “Як заробити?”. Яку галузь не візьми, все залежить від підприємця. Без Інтернету зараз нікуди.
iGov
Нещодавно ми в iGov запустили реєстрацію юросіб та СПД (суб’єктів підприємницької діяльності. – Ред.) онлайн. З найближчих гучних запусків – послуги ДМС (Державної міграційної служби. – Ред.) з випуску/перевипуску громадянського паспорта (ID-картки) і паспорта для виїзду за кордон, практично всі наймасовіші послуги податкової, послуги з оформлення зброї та інші послуги сервісних центрів ДМС.
Глобалізація
Ринок стає глобальним і, певною мірою, ті ж Google, Apple або Amazon є конкурентами мого банку.
Банки
Україна вважається однією з провідний країн світу в банківській сфері. Вважається, що західні країни відстають від країн, що розвиваються в цьому плані, адже там банки створювалися раніше, так само, як і IT-системи. Деякі західні банки досі можуть працювати на основному комплекті 1980-1990-х. Тому у банків, які були створені пізніше, велика перевага. Ну а ті речі, які працюють в Україні, для багатьох іноземних банків з розряду неймовірного, повірте. В цьому плані Україною захоплюються.
Спілкувалася Валерія Маліцька.
Фото: forbes.net