
Ігор Осташ – працює послом в Лівані вже півтора роки і відповідальний на території Сирії. У церемоніальній залі між прапорами – скринька для збору пожертв в зону АТО – ліванці добре розуміють біду України.
В країні 25 років тривала громадянська війна – а потім 33 дні війна із Ізраїлем, коли авіація вщент знищила чи не всю інфраструктуру Лівану. Мир в країну прийшов разом з миротворцями.
Центр ліванської столиці Бейрута. Дорогою – перше що впадає в око – величезна кількість блокпостів – вони стоять на в’їзді в місто і навіть між районами – мир тут охороняють із зброєю у руках.
Друге – величезна кількість передвиборчих плакатів – у травні тут відбудуться парламентські вибори.
Взагалі центральна площа Бейрута називається зоною примирення – тут є храми та мечеті чи не всіх релігійних напрямків – шиїти, суніти, мароніти, католики і православні – зона примирення з усіх сторін охороняється блокпостами.
Тільки з Сирії за неофіційними даними в Лівані живе близько 2 мільйонів біженців. А ще тут вже більше півстоліття існують палестинські табори біженців – і саме з них в Лівані і розпочалася громадянська війна.
Читайте: Пам’ятник Ісусу Христу у Польщі почав роздавати інтернет
На території , де вже півстоліття не вщухають конфлікти є золоте правило для приватної власності – вона недоторкана.
Кілька років тому,від вибуху автомобіля загинув прем’єр міністр Рафік Харірі – міжнародне розслідування зайшло у глухий кут.
Хто за кого буде голосувати – видно вже навіть по передвиборчій агітації – якої реклами в кварталі більше – той тут і фаворит.
До бази російських військових у сирійському Тартусі рукою подати.
Тут лише здалеку інколи чують відголоски війни в Сирії – а ось у східній частині Лівану – в районі Баальбек – всього півроку тому тривали бої із терористами ІДІЛ.
Баальбек – найсуперечливіший район Лівану, який ще кілька років тому контролювався Сирією – а нині тут найпопулярнішою є відома організація Хезболла.
Хезболла контролює чималу частину Лівану. У неї є своя воєнізована міліція і своя армія, яка зовсім нещодавно знищила сили Ісламської держави на Сході Лівану. Є свої ракети і комплекси ППО. Підтримує в Сирії армію Асада і російські війська. Ще рік тому тут в Баальбеку йшли запеклі бої ліванської армії і Хезболла з ІДІЛ. Зараз – тут мирне життя. Але мир надзвичайно крихкий.
До слова, під час розгону демонстрантів у Єревані поліція затримала 232 людини, а 7 потерпілих доставили у лікарню.