У ЄС заявили про “безпрецедентне втручання” Росії у голосування в Молдові

Референдум у Молдові щодо вступу до Європейського Союзу було проведено в умовах “безпрецедентного втручання” з боку Росії та її маріонеток.
Про це заявив речник ЄС Петер Стано під час брифінгу у понеділок, 21 жовтня.
У ЄС прокоментували вибори у Молдові
– Це голосування відбулося в умовах безпрецедентного втручання і залякування з боку Росії та її маріонеток, спрямованих на дестабілізацію демократичних процесів у Республіці Молдова, – заявив Стано.
Він додав, що Брюссель очікує на оголошення фінальних офіційних результатів референдуму та першого туру президентських виборів, а також висновків спостерігачів, після чого буде висловлено формальну реакцію.
За словами Стано, зовнішнє втручання та інформаційні маніпуляції Москви проти Кишинева мають багато “облич та форм”, і застосовувалися проти країни задовго до дня голосування.
Зокрема, це стосується спроб підкупу виборців. Також РФ та її проксі поширювали власну пропаганду на території Молдови задовго до виборів.
Стано зауважив, що з такою ворожою діяльністю з боку Москви стикається не лише Молдова, а й інші країни. Ситуація ускладнюється тим, що РФ у своїх підривних діях не дотримується жодних правил або меж, тоді як ЄС з партнерами мають дотримуватися певних принципів та законів у захисті від таких дій.
Агентство Reuters повідомило, що РФ заперечує участь у втручанні. А Кремль у понеділок назвав голосування в Молдові “невільним”.
На референдумі незначну перевагу здобувають прихильники євроінтеграції Молдови (50,45%), тоді як противників змін до конституції менше лише на 0,9%.
Також після першого туру президентських виборів у Молдові лідирує Мая Санду, яка має намір переобратися на посаду.
Скриншот: EU Debates